14.7 C
Istanbul, TR
Salı, Nis 23, 2019
Erkeklerin Giyimde Renk Uyumu Araması
Erkek Moda

Erkeklerin Giyimde Renk Uyumu Araması

Erkekler kabul etmelisiniz kıyafetlerinizde renk uyumunu çok dikkate almıyorsunuz. Hatta bayanların bu konudaki titizliği ile dalga bile geçtiğiniz olmuştur. Şık görünmek istemeyen bir erkek yoktur sanırım o zaman sizde renklerin uyumuna kendinizi bıraksanız iyi edersiniz. Ama çoğu erkek ana renkler haricinde renk bilmiyor ya da renkleri bayan ve erkek rengi olmak üzere iki sınıfa ayırmış durumda. Bu yanlış bir yaklaşımdır yeşil rengi erkekler içinde son derece şık kombinlere imza atar bayanlar içinde. Sarı renk erkek tarz giyim modellerinde şık kombin yapmak isteyenler için güzel bir tercihtir, bayanlar içinde. Kıyafet seçimlerinizde renklerin uyumu sizi özenli, temiz, şık bir görünüm kazandırır. Etkileyici bir görünüme sahip olmak istiyorsanız uyumlu giyinmeniz gerekmektedir. İki renk kombin herkesin yapacağı bir şeydir ama 3 renk kombin erkeklerde nasıl yapılır, renklerle aranız yoksa bu yazıyı dikkatli okumanızı tavsiye deriz.

erkek-giyim-renk-uyumu.jpg

Nasıl Yapılır?

Erkeklerin işini kolaylaştıracak 3 renkli kombin önerimiz şu şeklidedir. Öncelikle kıyafetinizin büyük bir bölümünü oluşturan renk bu pantolonunuz, gömleğiniz ya da kabanınız olabilir. Sonra bu en büyük parçaya uyum sağlayan ikinci renk bunu bulmanız kolay olacaktır. 2 renk uyumunu bilirsiniz sanırım her zaman birbirine uyum sağlayan iki rengin yanına tamamlayıcı son minik bir renk ile 3 renkli kombini oluşturabilirsiniz. Erkek giyim kombin önerileri ise giydiğiniz mavi kot pantolonun üstüne beyaz spor bir gömlek açık kahve kaban ve açık kahve ayakkabı ile uyumlu 3 renk kombini yapabilirsiniz. Klasik bir görünüm oluşturmak istiyorsanız beyaz renk her renge rahatlıkla uyum sağlayabilecek bir renktir. Siyah kumaş pantolon beyaz ütülü gömlek siyah jilet gibi bir ceket ve bu kombine üçüncü rengi kravata atabilirsiniz. Bu siyah takımın için parlament mavisi kravat çok şık olacaktır tabi ayakkabı siyah olma şartıyla. Koyu gri, füme rengi takımınız mı var içine açık mavi gömlek ve mavi tonlarında kravat takıp kemer ve ayakkabınızı kahverengi yapmanız sizi şık klasik bir görünüm katacaktır. Klasik görünümden uzak spor bir tercih yapmak isterseniz renkli bir pantolon giyebilirsiniz mesela koyu yeşil. Koyu yeşil pantolon kombini için pantolon üstüne krem renkli bir gömlek ve süet kahve ayakkabı 3 renkli şıklığınızı tamamlar. Bazı renklerin uyumunu bilmeniz daha kolay kombinler yapmanızı sağlar beyaz-siyah, kahverengi-krem, bordo-lacivert, siyah-kırmızı gibi renkler birbirine uyumu çiftlerdir. Unutmayınız en büyük parça bir renk ona uygun bir renk daha ardından ufak tamamlayıcı renk ile 3 renkli kolay kombinler yapabilirsiniz.

erkek-giyim-moda-renk-uyum.jpg

Yapılması Gerekenler

Şık bir görünüm için kolaya kaçıp düz desenler seçebilirsiniz erkek olarak desenli kumaşları kombin ederken zorlanabilirsiniz. Desenli bir parçanız varsa diğer parçaları düz seçmelisiniz. Desenli kumaşlar zordur. Düz bir gömleğinizin üstüne desenli kravat seçebilirsiniz takımınızın düz olması şartıyla. Renkleri çok iyi tanımıyorsanız kıyafetlerinizde değil aksesuarlarınızda renk tercih edebilirsiniz. Saat kordonunuzda, kemerinizde ve ayakkabınızda renkli seçimler yapabilirsiniz. Kemerinizin ve ayakkabılarınızın aynı renk olmasına özen gösteriniz. Ayrıca kravat rengininiz gömleğinizden ve ceketinizden koyu renk olma sizi daha şık bir görünüm kazandırır.

Benzer Yazilar

2016 Erkek Bot Modası

Editor

Saatin Rengine Sezonun Dengi!

Editor

Erkekler Kısa Kollu Gömlek Neden Sevmezler?

Editor

Sezona Hazırlık İçin Bunlara Dikkat!

Ahmet DOĞDU

Erkekler İçin Yaz Kombinleri

Editor

Tarzınızı İç Giyimle Yansıtın

Editor