Image default
Erkek Moda

Erkeklerin Giyinirken Yaptığı 7 Hata

Modayı takip etmek, kendinize yakışan tarzı bulmak ve bu tarzı tüm kombinlerinize yayabilmek oldukça önemlidir. Ancak bu tarzı yakaladıktan sonra bunu hatasız bir şekilde yansıtabilmek çok daha önemli bir unsurdur. Giyim kuşamınızda fark etmeden yapacağınız küçük hatalar, ulaşmak istediğiniz görüntüyü bir anda mahvedebilir. Bu yüzden de bu küçük hataları en aza indirgemek ya da tamamen yok etmek, kombinlerinizdeki başarı oranını artırmanızı sağlayacaktır. İşte, genel olarak erkeklerin giyinirken yaptığı 7 hata:

erkeklerin-giyinirken-yaptigi-yanlıslardan-biri-beyaz-corap-giymek.jpg

1.Beyaz Çoraplar

Birçok erkek farkına varmadan ya da bilerek bu hatayı yapmaya devam etmektedir. Takım elbiselerin altına giyilen o beyaz çoraplar, hem istediğiniz prestijin önünü kapatmakta hem de şık bir görüntü yerine göze batan bir görüntüye sahip olmanıza neden olmaktadır. Bu yüzden takım elbiselerin altına giyilen beyaz çoraplar, erkeklerin giyinirken yaptığı hatalar arasında ilk sırayı almayı hak ediyor.

2.Gömlek Altındaki Atletler

Erkek giyiminde yapılan hatalar arasından bir diğeri ise gömlek altına giyilen atletlerdir. Özellikle beyaz gömleğin altına giyilen atletler çok itici bir görüntü meydana getirmektedir.

gomlek-altindan-giyilen-alet-itici-gorunume-sebep-oluyor.jpg

3.Bir Beden Büyük Giysiler

Çocukluktan beri edinilen bu alışkanlığın önüne geçmenin vakti geldi de geçiyor bile. Bir beden büyük giyinmek, hem hareket kabiliyetinizi azaltır hem de dış görünüşünüzü olumsuz etkiler. Bu yüzden bedeninize göre giysi tercihinde bulunmalısınız.

4.Ceketlerdeki Uzun Kollar

Uzun kollu ceketler hiçbir erkeğe yakışmaz. Daha ziyade uzun kollu ceketler, boyunuzu olduğundan daha kısa gösterir. Bu yüzden ceketlerinizin kollarını bilek hizasına kadar kısaltmalısınız.

pacasi-katli-pantolonlar-erkekleri-cocuk-gibi-gosteriyor.jpg

5.Katlanan Paçalar

Katlanmış pantolon paçaları bir tür gereksinim olabilir. Ancak bu gereksinimi giderecek olan daha basit çözümler de bulunmaktadır. Uzun pantolon paçalarınızı herhangi bir terzide kolaylıkla kısaltıp bu çocuksu görünümü ortadan kaldırabilirsiniz.

6.Tek Renk Tercihi

Bir renk sizin gözlerinize uyuyor ya da o rengi çok seviyorsunuz diye tüm kombin parçalarınızı o renk üzerinden tercih etmek ve giyinmek zorunda değilsiniz. Bu durum eşofman takımları ve klasik takımlar için zorunlu olmasa da parçalı kombinlerinizde mutlaka farklı tonlamalara yer vermelisiniz.

7.Tek Aksesuar Kullanımı

Erkek giyimi denince genelde akla sadece giysiler gelmektedir. Oysa ki, bir kombin farklı aksesuarlarla tamamlanmadıkça tarz oluşturmaz. Bu yüzden tek bir aksesuarı tüm kombinlerinizde kullanmak yerine farklı aksesuarlardan da yararlanmalısınız.

Benzer Yazilar

Erkekleri Stil Sahibi Gösteren Detaylar

Ahmet DOĞDU

Kadınların Beğendiği Erkek Tarzı Nasıldır?

Erkek 2019 İlkbahar/Yaz Güneş Gözlüğü Trendleri

Editor

5 Adımda Doğru Parfümü Seçmek

Ahmet DOĞDU

Neden Giyiminizde Renk Uyumuna Dikkat Etmelisiniz?

Ahmet DOĞDU

Kısa Boylu Erkeklere Öneriler

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz