Image default
FelsefErkek

Erkeklerin Gözünde Evlenilecek Kız Tipi

Günümüz sosyal ilişkilerinin geleneklerle çatıştığı pek çok nokta var. Kişilerin yaşamları boyunca edindikleri kültür ve yaşama bakış açısı eş seçimlerini de belirlemektedir. Evlenilecek kadın nasıl olmalı sorusuna her erkeğin verebileceği farklı cevaplar vardır.

Her Erkek İdealdir Dolayısıyla Her Erkek İdeal Olanı Arar

Her erkek çok dürüst olduğu için öncelikle evlenilecek kadının dürüst olup olmadığını sorgular. Her erkek son derece sadık olduğu için evlenecekleri kadında sadakati ararlar. Her erkek son derece yakışıklı olduğu için kadından standart güzellik ölçüleri bekler. Özetlenirse, bu soru ve sorgulamaların her biri anlamlı olmakla birlikte başlangıçta nasıl analiz edileceği, yaşamın gerçekleri ile ne kadar örtüşeceği hep tartışmaya açık olacaktır.

evlenilecek-kadin

Evlenilecek Kadının İlk Özelliği: Evliliğe Hazır Olması

Evlenilecek kadın özellikleri listesinin en başında kadının gerçekten evliliğe hazır olup olmadığı sorusu öne çıkmaktadır. Beklentileri, gelecek planları, yaşamak istedikleri… Bu ayrıntılar aslında kadının kişiliğini ortaya koyacak temel unsurlardır. Bir erkek kendi kişiliği ile uyumlu olabilecek kişilikte bir kadını seçmelidir. En önemli ayrıntı kişilik uyumudur. Farklı kişiliklerde ve farklı yaşam beklentilerine vurgu yapan insanların birlikte olması pek gerçekçi değildir ve tarafların mutlu olamayacağı neredeyse kesindir.

Evlenilecek Kadın Tipi

Elbette estetik tercihler başlarken öne çıkar. Yine elbette evlenilecek kadın tipi tanımına çok yakışan kriterler vardır. Hanımefendi kelimesi tam da bu kadınlara yakışır. Güzeldir ama ağır başlıdır. Unutmadan, her kadın onu seçen erkek için güzeldir. Bulunduğu ortamda saygı uyandırır. Duruşuyla, konuşmasıyla, gülümsemesiyle, özetle her tavrıyla özel bir kadın kendini ifade eder. Artık öyle bir nokta gelir ki erkek kendine şunu sormalıdır; “Ben bu kadar özel miyim? Bu özel kadını hak edecek kişilik özelliklerine sahip miyim?”

evlenilecek-kiz

Kendine Dürüst Olmak

Soruların ardı kesilmez. Her yaşanmışlık, geçmişte kalmış doğru ya da yanlış her tercih evlenilecek kadının kişiliğinin nasıl şekillendiğine işaret edecektir. Kadın nasıl değerlendiriyor ve yargılıyor? Buna bakmak gerekir.

Her şey bir yana, kendisine dürüst bir erkek, evleneceği kadını tanır. Yeter ki erkek kendisine yabancı olmasın. Bu ayrıntı kadın ya da erkek, yaşamın her aşaması için geçerli ve gerekli kuraldır.

Benzer Yazilar

En Son Ne Zaman Seni Seviyorum Dedin?

Editor

Güven Ne Kadar Önemli

Ahmet DOĞDU

Sarışın Kadınların Tipik Özellikleri

Baba Olmaya Hazır Mısınız?

Editor

Psikolojik Sorunları Olan Erkekler Nasıl Davranır?

Ahmet DOĞDU

Sevgilinizin Sizden Sıkıldığını Gösteren 8 Davranış

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz