Image default
Genel

Erkeklerin Gözünde Futbol Oynayan Kızlar

Nasıl su balesi kadınlar için bir spor dalı olarak biliniyorsa, futbol da erkek oyunu olarak görülür. Mahalle maçlarında, amatör küme maçlarında hatta birçok profesyonel maç sonu açıklamalarında “erkek gibi oynayın ve kazanın” cümlesini duyarız. Peki, ama kızlar futbol oynarsa ne olur? Futbol aynı tadı verir mi? Belki de verir. Peki, futbol oynayan kız, futbol oynamadan önceki kız karizmasını çizer mi? Her erkeğin bu sorulara kendine has vereceği cevaplar vardır. Malumunuz, zevkler ve renkler tartışılmaz.

futbolcu-kizlar

Genellikle kızlar futbol oynadığında kaleci olurlar. Mahalle maçlarından hatırlarsanız herkes oynamak ve forvet olmak isterdi. Genelde de kaleye geçmek isteyeni bulmak zor olurdu. Çocukken kızların bu maçlar sırasında kaleye alınmasını hem biraz mecburi hem de gönül almaca olarak tanımlayabiliriz. Ama bazen kızların futbol becerileri “ben futbolcuyum” diyen erkeklerden daha fazla oluyor. Gel de bu kızı takımına alma? Mahalle maçlarında erkek gibi oynayın da maçı kazanalım dediğiniz bir kız vardır artık takımınızda. Bir açıdan iyi olabilir. Kızların gözüne girmek için daha zevkli ve çetin bir maç olacağı kesindir çünkü. Futbol oynayan kız, idealist değildir. Ben ilerde futbolcu olacağım demez. Bu sebeple bir kızla futbol oynuyorsan keyifli olacaktır. Çünkü kızlar futbolu zevk, hırs ve kazanma dürtüsü ile oynar. Yıllarca erkek futbolu izleyip de sonra kızların futbol maçını izlemekse tabiri caizse, işkencedir. Futbolcu kızların hayatımıza kattığı en önemli kolaylıksa sanırım ofsaytı bilmeleri olacak.

ofsayti-bilen-kizlar

İnsanlık tarihinde kadın güzelliği erkek ise gücü simgelemiştir. Futbol erkek sporu olarak anılması, “erkek gibi oynayın” sözü ile de deyimselleşmiştir zaten. Futbol oynayan kız, oynamadan öncekine göre çekiciliğini kaybeder. Biraz güzelliğinden şüphe edilir biraz da göze komik gelir. Kızlar futbol oynadığında mutlu olunacak yegane şey, futbolun onlar tarafından sevilmeyeceğini bilmektir. Çünkü futbol erkek oyunudur. Tabi istisnaları unutmamakta fayda var.

Benzer Yazilar

KADINLARIN ERKEK KARİYERİNE BAKIŞI

Editor

Sevgiliniz İle Gidebileceğiniz 4 Romantik Avrupa Ülkesi

Ahmet DOĞDU

Kadın Erkek Cildi Cilt Bakımı Farkları

Ahmet DOĞDU

Unutulmaz Bir Yaz Tatili için Yer Önerileri

Ahmet DOĞDU

Bir Erkeğe Alınabilecek En Güzel Hediyeler

Romantik mi Maço mu?

Yorum Yaz