Image default
Vajinalog + 18

Erkeklerin İnandığı Seks Mitleri

Genellikle erkeklerin ilişkilerde cinselliğe önem verdiği ve cinsel ilişki konusunda çok fazla bilgi sahibi olduklarını düşündükleri bir gerçektir. Çoğunlukla kulaktan dolma bilgiler, yanlış tavsiyeler ve partnerler arasındaki iletişim eksikliğinden dolayı kaynaklanan, cinsel ilişki açısından verimsizlik yaratabilecek veya ilişkiyi zora sokabilecek bu seks mitleri ve yanlışlarından özellikle erkeklerin inandıkları birkaç uydurma hikayeyi sizin için derledik:

Kadınlar Her Cinsel İlişkide Orgazm Olurlar

erkeklerin-sex-mitleri.jpg

Erkeklerin, seks hakkında bildikleri en önemli yanlışlardan biri de kadınların her ilişki sırasında orgazm olduğu düşüncesidir. Çoğu erkek ilişki sırasında partnerlerinin de zevk almasını istese de ne yazıkki yıllardır izledikleri porno filmlerdeki oyuncuların her daim ve her pozisyonda orgazm olabildikleri için beraber oldukları kadınların da her pozisyon da ve şekilde orgazm olacağını düşünmektedirler. Dolayısıyla eşlerinin veya partnerlerinin ilişki sırasında orgazm olamaması, kendilerinde bir sorun olduğu ve ilişkide bir şeylerin yanlış olduğu izlenimi verebilir. Bu durum da ilişkinin zedelenmesine, hatta bitirilmesine sebep olabilir. Erkeğin ilişkideki iletişim eksikliğinden kaynaklanan bu durum, partnerlerin birbirleriyle nelerden hoşlanıp hoşlanmadıklarını tartışması ile kolayca çözülebilir. Hatta yanlış giden ilişkiler kurtarılabilir.

Kadınlar Sürekli Sekse Hazırdır

erkeklerin-inandiklari-seks-hikayeleri.jpg

Kadınların her an ve her ortamda cinsel isteklerinin artabileceği düşüncesi de yine başka bir yanlıştır. Ön sevişmenin ise gereksiz olduğu bu düşünce yapısında; kadının, karşısındaki erkekle ilgili hiçbir şey öğrenmeden sadece duruşu ve fiziğinden dolayı etkilenip sekse hazır olması gibi bir düşünce çoğu zaman yanlıştır.

Seks Ne Kadar Uzun Sürerse Kadın O Kadar Fazla Orgazm Olur

Erkekler tarafından inanılan seks mitleri arasında en yaygın olanlardan bir tanesi de cinsel ilişki süresinin uzadıkça kadının orgazm olma sayısının artmasıdır. Cinsel ilişki süresinin uzun olması kadının ilişki sırasında aldığı orgazm sayısına tabi ki etkilidir. Fakat bu her zaman doğru değildir. Hoşlanmadığı bir pozisyon veya fanteziye zorlanan bir kadın 30 dakikalık bir birliktelikte hiç orgazma ulaşamazken sevdiği bir fantezi veya pozisyonda olan bir kadın 10 dakikalık bir birliktelikte defalarca orgazm olabilir. Bu durum yine tamamen eşler arasındaki iletişim ve uyuma bağlıdır.

erkeklerin-inandiklari-cinsellik-mitleri.jpg

Erkekler tarafından yanlış bilinen seks gerçekleri arasında en yaygın olanları bunlardır. Bu inanış ve mitler ilişkiyi sekteye uğratabileceği gibi bazen ilişkinin sonlanmasına dahi sebep olmaktadır. Çözümün basit olduğu bu tarz durumlarda yapılması gereken tek şey partnerlerin birbirleriyle nelerden hoşlandıklarını konuşmaları ve iletişim halinde bulunmasıdır. İki tarafında seks sırasında nelerden hoşlandığı ve hoşlanmadığı bilinir ve dikkat edilirse ilişki kurtarılabilir, partnerler arasındaki bağ güçlenebilir.

Benzer Yazilar

İyi Bir Cinsel İlişki İçin Yapılması Gerekenler

Editor

Erkekler Sevişirken Ne İster?

Ahmet DOĞDU

50 Yaşının Üstündeki Erkeklerde Sex Sorunları

Ahmet DOĞDU

Erkeklerin Kadın Cinselliği Hakkında Bilmediği 10 Şey

Ahmet DOĞDU

Erken Boşalmanın Önüne Geçin

Editor

Kel Erkekler Yatakta Daha mı Başarılı?

Yorum Yaz