Image default
FelsefErkek

Erkeklerin Kadınlara Bağlanması Zor Mudur ?

Erkek ve kadın ilişkileri sevgi ve saygı çerçevesinde sadakat ve bağlılık ister. Bu bağlılık ise kadın ve erkeğin birbirlerine olan güvenleri saygı ve sevgilerinin yeterli düzeyde olmasına bağlıdır. Kadınlar gibi erkeklerde karşısındaki kadını sevip bağlanacağı biri olmasını ister. Ancak günlük hayatta karşılaştığımız sorunlar zaman zaman bu saygı ve sevgiyi zedeler ve güven ortamını bozar. Bu da iki tarafında artık birbirine olan güveni azaltır.

Karşılıklı Sorunlar Bağlanmayı Azaltıyor Mu?

zorkadin-erkek

Bu durumda her iki tarafa da büyük görevler düşüyor. Öncelikle yaşanan sorunlar asla ve asla kadın ve erkeğin birbirlerine olan saygısı ve sevgisini zedeleyici türde olmamalıdır. Hem erkeklerin hem de kadınların birbirini iyi bir şekilde anlaması ve bu konuda çaba sarf etmesi gereklidir. Sorunun üzerine gitmektense kapatmak ve alttan alarak birbirini anlayışla konuşmak her zaman ilişkilerde güven doğurur ve bu da bağlılığı biraz daha arttırır. Burada yapılması gereken temel iş karşılıklı anlayış ve saygıdır.

Erkekler Kadınlara Bağlanamıyor Mu?

Gelelim erkeklere… Ne demiştik sevgi ve saygının devamlılığı, karşılıklı anlayış bağlılığı kuvvetlendirir. Yani erkekler de kadınlar gibi sevgiye ve bağlılığa tabi ki ihtiyaç duyarlar. Bütün erkekleri hovarda dışarda gözü olan kişiler olarak adlandıramayız. Bu durum kişiden kişiye göre değişebilir. Ancak şu bir gerçek ki erkek karşısındaki kadında gereken nezaketi anlayışı ya da en önemlisi uyumu göremiyorsa zaman zaman ilişkide kopukluklar yaşayabilir. Bu da erkeklerin kadınlara olan bağlılığını azaltır. İlişkilerde her şey karşılıklıdır. Burada erkekler kadın yeterli olsa bile bağlılık anlamında istenilen durumda olmayabilir. Ancak kadınların sorunları sürekli gündeme getirerek suçlayıcı tavırları erkekleri bazen bir çıkmaza iter ve başka ruh hallerine sokar. Bu durumda yine her iki tarafında konuşarak sorunun çözümüne medenice yaklaşması gerekir. Çünkü ilişkilerde konuşarak problemleri biraz biraz irdeleyerek ortak noktayı bulabilir karşılıklı bağlılığı artırabiliriz. Bağlanmak kavramı dediğimiz gibi kişiden kişiye değişir.

erkekler-zor-kadin

Erkekler bağlanmak ister ve bağlanırlar ama karşılığını bulabildiği takdirde bunlar gerçekleşir. Ama şunu söyleyebiliriz kadınlar erkeklere oranla daha çok bağlılık isterler. Erkekler de ise bu durum zaman alabilir.

Benzer Yazilar

Erkeklerin Mutlaka Bilmesi Gereken Flört Teknikleri

Ahmet DOĞDU

Kadınların Hoşlanmadığı 5 Erkek Tipi

Ahmet DOĞDU

Güven Ne Kadar Önemli

Ahmet DOĞDU

Bir Kadına Asla Söylenmeyecek Sözler

Erkekler İçin Bekarlığı Cazip Kılan Sebepler

Kadınların Erkeklerden İntikam Alma Yöntemleri

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz