Image default
Sportaküs

Erkeklerin Kafes Dövüşleri ve WWe’e Olan ilgisi

 Ülkemiz erkeklerin en büyük özellikleri de spora olan düşkünlükleri olarak bilinmektedir. Spor denildiğinde ise ilk akla gelen Türkiye’de her zaman futbol olmuştur. Ülke nüfusunun %90’ının bir futbol takımı taraftarı olduğu ülkede bunun bu kadar ön plana çıkması da normal gibi görünmektedir. Ancak ülkeye gerekli olanın spor alanında başarı olduğu da unutulmaması gerektiğidir. Sonuç olarak sadece tek bir branşa yüklenilerek ülke başarısı getirmek pek mümkün değildir. Ancak söylenildiği üzere ülkedeki birçok kişi hemen her spor tarzını direk olarak benimseyememektedir. Türk erkeklerinin bir şeyi sevmesi için aksiyon, macera ve sürükleyiciliğin en ön planda olması gerekmektedir. Konu başlığından da anlaşılacağı üzere kafes dövüşü ve WWE de erkeklerin bu doğrultuda ilgisini çeken bir spor tarzıdır. Bunlara spor demek ne kadar doğru onu bilemeyiz fakat ülkede çok sevildiği bir gerçektedir.
Sadece Türkiye’de değil, dünya üzerinde birçok erkeğin ilgi gösterdiği bu faaliyet, tarzı bakımından yetişkin yaştaki seyircilere hitap etmektedir. Böylesine bir şeye spor demek ise bazen rahatsızlık vermektedir. Adından anlaşılacağı üzere oldukça tehlike içeren ve gözü dönüş rakiplerin karşılaşmış olduğu kafes dövüşleri bir anlamda spordan öte sadece, macera ve gerilimin had safhaya çıkmış olduğu bir etkinliktir.
Erkeklerin vurdulu kırdılı, maceralı etkinliklere ilgili olmasının en büyük sebebi ise, biyolojik yapılarında bunun var olmasıdır. Kadınlar erkeklere oranla daha narin ve incelikli görünürken erkekler biraz daha kaba ve güçlü bilinmektedir. Bu psikolojik olarak da dünya üzerine yerleştiği için bu tür faaliyetler direk olarak erkeklerin dikkatini çekebilmektedir. Geçmiş tarihlerde de aynı bu şekilde olan olaylar aynı güncelliğini günümüzde de devam etmektedir ve görünüşe göre geçmişte de erkeklerin ilgisi hep bu yönde olacaktır.

Benzer Yazilar

Naim Süleymanoğlu Halter Efsanesi

Editor

Erkek Spor Çantasının Olmazsa Olmazları

Editor

Spor Yapan Erkekler İçin Beslenme Programı

Editor

Halı Saha Maçlarında Nelere Dikkat Edilmeli ?

Ahmet DOĞDU

Erkek Vücut Geliştirme Göğüs

Ahmet DOĞDU

Elektronik Sporlar ve Profesyonel Oyunculuk Hakkında Az Bilinen 5 Şey

Editor

Yorum Yaz