Image default
Genel

Erkeklerin Kıyafet Uyumu Konusunda Yaptığı 5 Yanlış

Günümüz modern erkeği erkek kıyafet kombinleri nasıl yapılır? Sorusuyla şık giyinmek için mesai harcasa da kaçınılmaz olarak yanlışlara kapılıyor. Bu hatalara düşmemeniz için erkek giyim tarzı nasıl olmalı? diye soruyorsanız işte yapmamanız gerekenler…

Şık bir spor tarz yakalamak isteyenler en sık yaptığı yanlış skinny jeans ile beraber uyumsuz ayakkabı tercih etmektir. Alakasız bir kombin oluşturmak istemiyorsanız mutlaka skinny jeans altına bot ya da bilekli spor ayakkabı giymelisiniz.

erkek-kombin-onerileri.jpg

Erkek için takım elbise kombin ve tercihleri de son derece önemli bir noktadadır. Takım elbise için erkek kombin nasıl yapılır? İşte dikkat edeceğiniz noktalar…
 

Öncelikle takım elbise içine kısa kollu gömlek giymeyin. Sıcak havalarda uzun kollu giymek zor olabilir. Ancak kısa kollu gömlekler terlemenize engel olmayacaktır. Bunu konuda dikkat edilmesi gereken gömleğin kol boyu değil, kumaş seçimidir. Polyester gömlekler bu sorununuza çözüm olabilir. Bir diğer nokta ise takım elbisenin kalıbıdır. Büyük takım elbise giymek modern olmayan bir görüntü verilmesine neden olur. Bunun yerine vücut ölçülerine göre slim-fit tarzı, üzerinize oturan tercihlerde bulunmak şık görünmenize olanak sağlar.

sik-ve-stil-sahibi-erkek-kombinleri.jpg

Çoğu erkeğin vazgeçilmezi olan gömlek de renk ve model tercihi, bunun uyumunu sağlamak önemlidir. Demode tercihlerden uzak kalırken, rahat hareket etmenize olanak tanımasına da dikkat etmeniz gerekir. Ayrıca kravat kullanan erkeklerin çizgili gömlek giymemesi gerekir. Demode bir görüntü oluşturabileceği gibi ciddiyetsiz görünmenize de neden olabilir.

erkek-sik-kombinleri.jpg

Bu detayların dışında erkeklerin yaptığı en bariz hataların başında paça boyu gelmektedir. Ayakkabının üzerine yığılan ya da kısa kalan paça boyları şık olmayan görüntülere sebebiyet vermektedir. Bir diğeri ise kot pantolonun altına kundura giymektedir. Şık olmak isteyen erkekler, bu klasik yanlışlardan kaçınmalıdır.

Benzer Yazilar

 İlk Buluşmanın Kötü Gittiğini Nasıl Anlarsınız?

Şiir Yazan Erkekler Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Ahmet DOĞDU

Erkeklerin Hayalindeki Dünyaca Ünlü Beş Manken

Ahmet DOĞDU

Sevdikleri Mekanlara Göre Erkek Özellikleri

Ahmet DOĞDU

Kadınların Erkeklerde Görmek İstediği Şeyler

Ahmet DOĞDU

T-shirtünün Üzerindekı Yazı ile Mesaj Ver

Yorum Yaz