Image default
FelsefErkek

Erkeklerin Partnerlerine Sormaya Çekindiği Sorular

Merak edilen, kafa karıştıran, tedirgin olunan konular vardır. Yanıtları hem ısrarla aranır ama o yanıtlardan bazen bir o kadar da çekinilir. Belirsiz bir şekilde içinde kalmış bu sorularla erkek kendine eziyet eder. Belki saçmadır ama erkeklerin partnerine soruları sorup yanıtlarını öğrenmeden de pek huzura kavuşması mümkün olmaz. Yanıtlar huzur verir mi? Doğrusu o da tartışmalı bir durumdur.

Benden Önce Kaç Kişi İle Beraberliğin Oldu?

erkeklerin-partnerlerine-cekinerek-sordugu-sorular.jpg

Bu soru kaçınılmazdır. Erkek öyle ya da böyle, bu soruyu ağzına almasa da kendi içinde tekrar eder durur. En umursamaz görünen erkek bile bunu yapar. Cevaptan (sıfır olmadıkça) bu sorunun yanıtından hiçbir şekilde hoşlanmayacaktır.

Benimle Beraberken Hiç Başkasıyla Birlikte Oldun mu?

Kendine güvenmeyen erkek modeline denk düşse de bu ikinci soru da erkeğin kafasında dolaşma eğilimi gösterecektir. Özellikle sosyal yönü güçlü bir kadınla beraberse, ilişkide adı konmamış sorunlar da yaşanıyorsa, bu soruya açık kapı oluşacaktır.

En İyisi Ben Miydim?

erkeklerin-sevgililerine-sormaktan-cekindigi-sorular.jpg

Bir başka kendine güvensizlik belirtisi, bu sorunun arkasına gizlenmiştir. Erkeklerin cinsellik soruları arkasında, kadını için en iyisi olmak, olmaya çalışmak değil de kadının bunu böyle bilmesi istenmektedir. Kadın, kendisi için en iyisinin “o” olduğunu düşünsün iter. Erkek, yalnızca cinsellik değil, hemen her konuda, kadını için iyi olmaya çabalıyorsa, işte bu iyiye işarettir.

Saçım Dökülse, Kilo Alsam Beni Yine Beğenir misin?

erkeklerin-cinsellik-sorulari.jpg

Masum bir soru kalıbı ama erkeğin aklına gelecek dikkate değer sorulardan biridir.

Penis Ölçüm Sence Yeterli mi?

Erkeklerin çekindiği sorular arasında belki en başa gelebilecek olan bu soru, yine temelde erkeğin kendine güvensizliğine dayanmaktadır. Hiçbir fiziksel eksiği olmasa da erkekler bu soruyla kendilerini baş başa bulabiliyorlar. Sağlıklı bir ilişkide akla hiç gelmeyecek bu soru, sağlam temele oturmayan ilişkilerde “soru” haline gelebilmektedir.

Benimle Evlenmek İster Misin?

Belli bir aşamadan sonra ilişkilerin varacağı nokta olması beklenen evlilik için kadından hala olumlu yanıt alıp alamayacağı şüphesini yaşayan erkek bu son soruyu yöneltmeden önce kafasında epeyce çevirecektir. Aslında sorunun bir başka yönü de, “ben evlenmek istiyor muyum?” şekliyle bilinçaltına gizlenmiştir.

Benzer Yazilar

Kimdir bu eski manita?

Ahmet DOĞDU

Sosyal Medyada Kadınları Etkileyen Erkek Profilleri

Editor

Konuşmanın Cinsellikten Daha Önemli Olduğu Ortaya Çıktı

Ahmet DOĞDU

Erkeklerin Kadınlarda En Çok Etkilendiği Özellikler

Editor

Erkeklerde Parmak Uzunluğu Kişiliği Ele Veriyor

Romantik Bir İlişki İçin Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Yorum Yaz