Image default
Genel

Erkeklerin Playstation Tutkusu

Eğer PLAYSTAION TUTKUNU bir erkeğe “Sen çocuk musun Play Station oynuyorsun?” diye sorarsanız, alacağınız cevap büyük ihtimalle “Play Staion çocuk oyunu değil, bir yaşam tarzıdır.” olacaktır.  Evet, kimisine göre bir hastalık, kimisine göre bir bağımlılık, kimisine göre de bir tutku ama şu bir gerçek ki Play Station erkeklerin en zevk aldığı modern çağ cihazlarından birisi. Peki Erkeklerin bu tutkusunun sebebi ne olabilir?

playstation-oyunlari

Elinizde bir dual shock kumanda, televizyonun karşısında saatler, günler, haftalar tüketiyorsunuz. Renkli ekranda gene insan yapımı olan hayali bir dünya, aslında başı da sonu başkaları tarafından belirlenmiş bir hikaye ya da futbol! Aslına bakarsanız Play Station tutkunu dedğimiz pekçok erkek sadece futbol oynayarak zaman geçirmekten hoşlanıyor. Ancak son dönem oyun yapımcıları futbol oyunlarının bu başarısını kırmaya çalışarak sadece erkeklerin ilgisini çekecek tip fantastik macera oyunları da üretmeye başladılar. Ancak tüm bu yazdıklarım hala sorumuzun cevabı değil…

playstation-tutkusu

Geldik asıl meseleye. Benim fikrime göre, ben de bir Play Station tutkunu olarak konuşuyorum, bir erkeğin oyun oynarken yaşadığı duygu boşluk. Evet o boşluk anını yaklamak için oynuyoruz Play Station ‘u. Günlük hayatın stresini, sorunlarını ve belki de unutmak istediğimiz her şeyi bir an olsun bizden uzaklaştıran bir araç, bir de üzerine başarı duygusu eklendin mi, keyfinden yanına varılmıyor. Bir düşünsenize, futbol maçlarında rakibinize galip geliyor, korkunç varlıkları yenip görevleri tamamlıyorsunuz ve üstüne üstlük kupalar kazanıp yeni görevleri ya da haritaları açabildiğiniz gibi online olarak canlı rakipleriniz ile mücadele edebiliyorsunuz. Daha bitmedi, bir de bunun yanında hayal dünyanızda yarattığı o büyüz başarı hazzı ile kimi zaman kendinizi süper bir kahraman gibi hissedebiliyorsunuz.

erkekler-ve-playstation-tutkusu

Bir erkeğin Play Station tutkusu çoğu zaman gerçek dünyadaki olgulardan daha baskın hale gelebiliyor. Geçtiğimiz yıllarda yapılan bazı istatistik veriler gösteriyor ki boşanma sebepleri arasında üst sıralarda yer alan maddelerden biri de Erkeklerin Play Station tutkusu. Elbette hanımların ilgisiz kalmaktan yakınmalarını istemeyiz ancak gene kadınların tutkunu olduğu gündüz programları ile kıyaslandığında, Play Station tutkusu daha zararsız ve yaratıcılığı daha yüksek bir tutku.

 

Benzer Yazilar

ERKEKLERE BÜYÜK KOLAYLIK,LAZER EPİLASYON!

Editor

2016 Kış Aksesuarları

Ahmet DOĞDU

Uzun Saçlı Erkeklere Özel Bakım Önerileri

Ahmet DOĞDU

Erkekler Kaşlarını Nasıl Almalılardır

Ahmet DOĞDU

Gülmek Hakkında Bunları Biliyor Musunuz

Editor

Sonbaharın Olmazsa Olmazı Fular

1 Yorum

Sony Playstation 5 Beklentiyi İyi Karşılayacak Mı? | Erkeksen Gel 25 Temmuz 2019 at 20:00

[…] 499 dolar olacak. Yani PlayStation 5 fiyatı beklentinin üzerinde olacak gibi görünüyor. PlayStation tutkunlarının fiyatı ne olursa olsun bu tutkularından vazgeçmeyeceği […]

Cevapla

Yorum Yaz