Image default
FelsefErkek

Erkeklerin Sevişmek İstememe Nedenleri

Erkeklerin Sevişmek İstememe Nedenleri

Her daim cinsel ilişkiye hazır olduklarına inanılan hatta sürekli cinsellik düşündükleri düşünülen erkeklerde de bazen isteksizlik olabilmektedir.

erkekler-isteksizlik

 

Erkeklerin sevişmek istememe nedenleri değişiklik göstermekle birlikte genel olarak ikiye ayrılabilir. Psikolojik ve fiziksel sebepler olarak da adlandırılabilecek bu sebepler, sorunun kaynağının doğru tespit edilmesiyle birlikte genelde çözülebilmektedir.

erkekler-cinsel-isteksizlik

Erkeklerin sevişmek istememe nedenlerinin başında psikolojik sıkıntılar gelmektedir. Evde, işyerinde ya da sosyal çevresinde baskı altında olan ve stres etkisinde olan erkekler, stresin dışa vurumu olan fiziksel sıkıntılarla ve isteksizlikle sıkça karşılaşırlar. Dönemsel olan bu sıkıntılar ortadan kalktığında isteksizlik de kendiliğinden ortadan kalkmaktadır. İlişkideki huzursuzluklar ve kavgalar, işyerindeki huzursuzluklar gibi etkenler stresi arttıran ve ilişkileri olumsuz etkileyen faktörlerdir.

 Erkeklerin sevişmek istememe nedenleri arasında fiziksel sebepler de sıklıkla görülmektedir. Fiziksel yorgunluk, yaralanma vs gibi rahatsız edici durumlar, alkol, sigara gibi zararlı alışkanlıklar, yaşın ilerlemesi, kalp veya şeker gibi hastalıklar, üreme organlarıyla ilgili rahatsızlıklar cinsel ilişkiyi etkileyen fiziksel sebeplerdir.

erkeklerde-cinsel-isteksizlik

Nadiren de olsa, bazı anlık sıkıntılar da erkeklerde cinsel hayatı etkileyebilir. Eşin tavırları, yetersizlik hissi, eşini başka kadınlarla kıyaslama gibi sürekli olmayan ama aniden oluşup kaybolan hisler de cinsel isteksizliği tetikleyebilir. Söz konusu etkenler ortadan kalktığında sorunlar da otomatikman ortadan kalkacaktır.

Sonuç olarak, erkeklerde sevişmek istememe durumu pek çok farklı ama basit etkene bağlı olup, genelde de o etkenlerin ortadan kalkmasıyla ortadan kalkmaktadır. Stresten uzak duran, fiziksel olarak kendine dikkat eden ve zararlı alışkanlıklardan kendini koruyan, evinde ve işyerinde huzurlu bir ortama sahip olan erkeklerde genelde bu tür sıkıntılar baş göstermemektedir. Bu tür istenmeyen durumlar erkekler üzerinde ekstradan baskı oluşturmakta ve işleri daha kötü bir hale sokabilmektedir. Eğer isteksizlik durumu uzarsa, profesyonel yardım almaktan çekinilmemesi gerekmektedir.

Benzer Yazilar

Erkeklerin Kadınlara Sormadan Edemediği Sorular

Ahmet DOĞDU

Burçlara Göre Erkeklerin Özellikleri

14 Şubat Ne Değildir

Ahmet DOĞDU

2016 Yılının En Beğenilen Kadınları

Ahmet DOĞDU

Eski Sevgiliyi Unutmanın Yolları

Editor

Olgun Erkek Davranışları

Editor

Yorum Yaz