Image default
Genel

Erkeklerin Tercih Ettiği Teknolojik Aletler

Çoğu insan ihtiyaçları doğrultusun da veya moda merakı yüzünden teknolojiyi yakından takip etmekdedir ve bütçeleri doğrultusunda da ayak uydurmaktadır. Kimileri arabalarını, kimileri telefonlarını, kimileri de televizyonunu derken teknolojik ilerleme konusun da herkes elektronik eşya değişimini yapmaktadır. Bayanlar daha çok tekstil ürünlerini takip ederken, erkekler teknolojiyi daha yakından takip etmektedirler. Her çeşidi, her seriyi araştırmaktadırlar. Ses, fotoğraf ve eğlence gibi amaçlar için ilgili elektronik cihazı alarak kullanırlar. Bu nedenle erkekler ve teknoloji arasında sıkı bir bağ bulunmaktadır.

Erkeklerin En Çok Kullandığı Teknolojik Ürünler

 1. Telefon
 2. Araba
 3. Televizyon
 4. Bilgisayar
 5. Tablet
 6. Mikrofonlu kablosuz kulaklık
 7. Oyun konsolları
 8. Ses ve sinema sistemleri
 9. Akıllı saatler
 10. Fotoğraf makinesi
 11. Powerbank
 12. Droneler
 13. Projektör
 14. Play station
 15. Polaroid fotoğraf yazıcıları

Erkekler bu tür elektronik cihazların tamiridinden de iyi anlamaktadırlar. Birçok cihazın yapısı ve çalışma prensibi hakkında bilgi sahibidirler. Bu cihazların üretim tesislerinde de çalışanların çoğu erkektir. Erkeklerin en çok kullandığı teknolojik ürünler arasında sayılan bu ürünler, erkeğin dünyasını tamamıyla işgal etmiştir. Bu devirde telefonu, bilgisayarı, saati olmayan erkek neredeyse görülememektedir. Artık teknoloji de içimize kadar girmiş bulunmaktadır. Evimizden iş yerimize, oyun alanlarımızdan alışveriş merkezlerine kadar birçok alanda bu teknolojik malzemeler kullanılmaktadır.

Bu yüzden ister istemez insanlar teknolojiyi tanıyor, seviyor ve belli bir zaman sonra ise bağımlısı oluyor. Çalışan kesimin de çoğunlukla erkeklerden oluşmasından dolayı erkekler ve teknoloji arasında sıkı bir ilişki bulunmaktadır. Daha çocukken teknoloji hayatımıza girmeye başlıyor ve bizi esir alıyor belli bir zaman sonra ise bağımlı hale getiriyor. İnsan istese dahi teknolojiden uzaklaşarak doğallığı yaşayamıyor. Köylerde ki evlerde ve köylülerin yaptığı tarımda bile makineleşmeden dolayı teknoloji kullanılmaktadır. Artık teknoloji insanın bir uzvu haline gelmiştir.

 

Benzer Yazilar

Tutkunuzu Belli Etmenin En Tatmin Edici Yolları

Ahmet DOĞDU

Erkekler ve Evliliğe Dair Korkuları

Ahmet DOĞDU

Kadınlara Söylememeniz Gereken 7 Söz

Ahmet DOĞDU

Erkeklerin Playstation Tutkusu

Ahmet DOĞDU

Erkek Giyimde Yapılan Hatalar

Ahmet DOĞDU

Yatakta Kadınlara İlgi Göstermenin Alışılmadık Yolları

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz