Image default
Erkek Moda

Erkeklerin Vazgeçilmezi: Ekose Gömlek

Bu sezona 70’li yılların bir başka dokunuşu oldu. İskoç klanlarının giydiği eteklerden bu yana süregelen bir desen. Punk modasının başyapıtı… Tabii ki bu sezonun vazgeçilmezi ekoseden bahsediyoruz. Punk kültürünün savunucusu, tasarımcı Vivienne Westwood’ un can verdiği ekoseler; kazak, pantolon, atkı hatta yelek ve ceketlerde bile birçok renk seçeneğiyle kombinlere farklılık sağlıyor. Ekosenin en çok yakıştığı şey de kuşkusuz gömlekler oldu. Sezonun vazgeçilmezi ekose gömlekleri isterseniz spor, isterseniz şık kombinlerinizde kullanabilirsiniz.

ekose-gomlek-kombin

Klas görünüm:

Şık bir ceketin içine, yine aynı renk tonlarında giyeceğiniz ekose gömlekle klasik pantolonunuzu eşleştirebilir, klas bir görünüm elde edebilirsiniz.

ekose-gomlek-stili

Oduncu Gömlekler:

Sezonun vazgeçilmezi ekoseden bahsetmişken oduncu gömleklerinden bahsetmeden olmaz. Oduncu gömlekler bildiğiniz üzere ekose desenli, yünden yapılmış gömleklerdir. Kışın sıcak tutma özelliğinin yanı sıra spor kıyafetlerin tamamlayıcısıdır. Ekose gömleğinizin içine bir tişört giyin, dar paça pantolonla kombinleyin ve bu paçaları botlarınızın içine sokun. Tarzınızı yansıtın!

erkek-modasi-ekose

Aşk Kırmızı:

Ekoseler, asla giymem dediğiniz renkleri bir araya getiriyor. Örneğin; “kırmızı gömlek asla giymem” diyorsanız o zaman ekose gömlekler ile henüz tanışmadınız demektir. Ana rengi kırmızı olan ekose gömleklerin üzerine giyeceğiniz siyah bir ceket ekose gömleğinizi bambaşka bir havaya büründürüyor. Denemenizi tavsiye ederiz.

ekose-gomlek-modasi

Pastel renkler:

2016 ilkbahar yaz sezonunun yine vazgeçilmezi ekose gömlekler olacak. Nasıl mı? Ekoselerde daha çok ısınan havalarla beraber pastel tonlar hâkimiyetini sürdürecek ve siz de açık renk giyeceğiniz bir pantolonla ilkbahar yaz modasının uyumuna ortaklık edeceksiniz.

Büyük kareler:

Ekosenin belirgin özelliğidir kare baskılar. İnce çizgilerden oluşmuş bir ekose desenli gömlek yerine dilerseniz kalın çizgilerle büyük kareler oluşturan ekose gömlekleri tercih edebilir, daha iddialı bir görünüm elde edebilirsiniz.

 

Benzer Yazilar

Bir Erkeğin Dolabında Olması Gereken 5 Giysi

Ahmet DOĞDU

Yaz Kokusu Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Ahmet DOĞDU

Erkeklerin Kaçınması Gereken Şeyler

Editor

Takım Elbise Giyerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ahmet DOĞDU

Uygun Fiyatını Bulursanız Kaçırılmayacak Tişörtler!

Ahmet DOĞDU

Yazın Değişmez Modası Keteni Nasıl Kombinlemeli

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz