Image default
Genel

Erkeklerin Vazgeçilmezi Karizmatik Saç Modelleri

İçinde bulunduğumuz modern toplumun vazgeçilmez kriterlerinden biri sosyal hayattır. İnsanlar yoğunluk nedeniyle sosyal yaşamlarını, özellikle büyük şehirlerde iç içe yaşamaktadırlar. Erkekler için özellikle iyi giyinmek ve saçlarını şekillendirmek bu noktada önem kazanmaktadır. Biliyorsunuzki erkekler açısından erkek saç şekillendirme teknikleri büyük önem taşımaktadır. Erkeklerin mizacı üzerinde büyük etkileri olan saçlarına bakım yapmaları da çok önemli bir noktadır. Erkek saça şekil verme yöntemleri konusunda yeterli bilgiye sahip olmalıdır. Bu yazımızda şekil almayan saçlar için öneriler ve pratik yöntemleri erkek arkadaşlarımıza sunacağız.

Öncelikli Hedefimiz Bakım ve Sağlıklı Saçlar

erke-sac-modellerinde-onemli-noktalar.jpg

Erkeklerin büyük bir çoğunluğu şaçlarının kolay şekil alamamasından dert yanmaktadır. Ama unutulmaması gereken bir nokta vardır. Saçların kolay taranabilmesi için elektriklenmemesi ve sağlıklı olması gerekmektedir. Ayrıca parlak saçlara sahip olmak istiyorsak da yine saçlarımızın sağlıklı olması bir zorunluluktur. Bu noktada sadece saç şekillendirme teknikleri tek başına yeterli olmamaktadır. Bu nedenle saçlarımızı kullanıma hazırlamamız gerekir. Erkekler öncelikle saç yapılarını belirlemek zorundadır. Çünkü saç bakımının birinci kuralı saçın yapısını keşfetmektir. Saçlarımız kuru mu ? Yağlı veya normal mi ? Karma saç yapısına mı sahipiz? Tüm bu soruların cevaplarını bulduktan sonra bakım aşamasına geçebiliriz. Örneğin, yağlı saçlar için kepek büyük bir tehlikedir. Ayrıca yağlanmadan dolayı saç dökülmeleri de söz konusu olabilmektedir. Kepek şampuanlarını kullanmak ve yağ önleyici tedbirler almak gerekir. Bu tedbirlerden biri ılık veya soğuk su ile saçın yıkanmasıdır. Sıcak su yağ oranını arttıracaktır. Yağa neden olan bakteriyi yok etmek için ise climbazol içeren bir şampuan kullanmak mantıklı olacaktır. Saç durulama suyuna da sirke koymak bazı durumlarda yağlanmayı azaltabilmektedir. Saçlarınızı ise saç kurutma makinesiden ziyade doğal yöntemlerle kurutmalısınız. Bakımlı bir erkek saça şekil verme yöntemleri hakkında fikir sahibi ise saçındaki yağdan mutlaka kurtulmak zorundadır.

Erkeklere şekil almayan saçlar için öneriler konusunda değinilmesi gereken bir diğer konu da saçın nem dengesini korumaktır. Kuru saçlar için durum biraz daha vahimdir. Saçın yeterli neme kavuşturulması için sürekli nem takviyesi gerekmektedir. Bu nedenle zeytinyağı kullanmak veya şampuan içerisinde yüksek nem içeren ürünler kullanmak gereklidir. Saç maskeleri yıpranan saçlarınıza canlılık kazandıracaktır.

Erkekler Saçlarına Hangi Şekilleri Vermelidir?

saglikli-erkek-saclari-icin-oneriler.jpg

Saçları dalgalı olan erkeklerin genelde saçlarını kısa kestirdikleri saptanmıştır. Ancak dalgalı saçın uzun bırakılarak arkaya ve yana taranması da güzel bir görünüm kazandırmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta ise saçın sık olmamasıdır. Sık saçlar kolay kabarmakta ve taranmamaktadır. Uzayan saçlar bu durumda kaba bir görünüm kazanacaktır. Çözümü ise saçları besleyici kremlerle nemli tutmak veya ara makas ile sıklığı azaltmaktır. Ara makas saç şekillendirme teknikleri içerisinde en çok kullanılan düzenleyici yöntemdir. şekil almayan saçlar için öneriler içerisinde genel olarak ara makasa tavsiyesi olduğunu söylemek yanlış olmaz. Ancak bir dezavantajı bulunmaktadır ki o da saçları kırma ihtimalidir.

erkekler-icin-sac-bakim-onerileri.jpg

Kısa saçlı erkeklerin ise saçın orta bölümünü ve ön bölümünü uzun tutarak yan kısımları kısa tutmaları çok şık bir yaklaşımdır ve birçok erkek için ideal bir yöntemdir. Dikkat edilmesi gereken nokta ise yanların çok kısa olmaması ve üstler ile entegre edilmesidir. Aman dikkat! Keskin çizgiler, modern görünümünüzü avamsı bir görünüme çevirebilir. Günümüzde erkek saça şekil verme yöntemleri içerisinde en çok kullanılan yöntem, saçın hacim kazandırılarak yana taranması ve vax ile desteklenmesidir. 

Benzer Yazilar

Her Erkeğin Hayalindeki 5 Otomobil

Ahmet DOĞDU

ERKEKLER KADINLARIN NERESİNDEN HOŞLANIR

Editor

Erkekler Mars’tan Kadınlar Venüs’ten Gerçekten mi?

Saçını Uzatmak İsteyen Erkeklere 5 Öneri

Zengin Erkeklerin Kızlar Üstündeki Etkisi

Ahmet DOĞDU

Oyun Teknolojisi ve Gelişimi

Editor

Yorum Yaz