Image default
Erkek Sağlık

Erkeklerin Vücutlarında Dikkate Almaları Gereken Belirtiler

Vücutta meydana gelen birtakım değişiklikler erkeklerde cinsel hastalıklar ve belirtileri arasında yer alabilmektedir. Örneğin göğüslerin büyümesi; Erkelerde göğüslerin büyümesinin üç sebebi olabilmektedir. Bunlardan birincisi çok fazla bira tüketimi ya da kilo alınması olabilir. Bunlardan ikincisi Jinekomasti olabilir. Jinekomasti tıp biliminde testosteron ve östrojen hormonları arasındaki olan dengesizlik yüzünden kaynaklanan ve gerektiğinde tıbbı müdahale yapılması gereken bir durumdur. Bunlardan üçüncüsü ise karaciğer problemleridir. Karaciğerin zarar görürse, kişide birtakım sorunlar meydana gelmektedir. Yaşlı erkekler de ise bu testislerin fonksiyonlarını yitirmesinden kaynaklanabilmektedir.

Geceleri Çok Sık İdrara Çıkıyor musunuz?

Eğer geceleri çok fazla idrara çıkmaya başlamışsanız ya yatarken çok fazla su içiyorsunuzdur ya da bir hastalık belirtisi olabilmektedir. En yaygın görülen durum prostat rahatsızlıklarıdır. Prostat kanseri başlangıcı gerçekleşebiliyor olabilir. Ya da şeker hastalığına yakalanmaya başlamış olabilirsiniz. Bu yüzden böyle bir durum var ise mutlaka bir erkek hastalıkları uzmanı vakti gelmiştir. Diğer bir vücut değişikliği testislerde yumru meydana gelmesidir. Genelde testislerde yumru meydana gelebilir ve bu durum geçicidir. Ancak siz de geçici olmadıysa mutlaka bir uzman doktora gitmelisiniz.

Libido Azalması Ve Koku Duyunuzun Hafiflemesi

Yaş ilerledikçe erkeklerin yatak performansları düşebilmektedir. Bazı araştırmalara göre bu durum normal olmayabilir. Özellikle de 40 yaşının altındaysanız. Çünkü 40 yaş altı her erkeğin dördünde bu sorun görülmektedir. Bu durum stres, diyabet, endişe ya da kalp hastalıkları yüzünden olabilir. Yine cinsel organınızda gözle görülür birtakım değişiklikler, eğrilikler var ise yine bir doktora gözükmenizde fayda vardır. Çünkü peyroni hastalığına yakalanmış olabilirsiniz. Erkeklerde koku alma duyusu azalması fertile hastalığının belirtisi olabilir. Fertile hastalığı testislerinin fonksiyonunu yitirdiği ve daha az hormon ürettiği bir ürolojik sorunlar hastalığıdır.

Benzer Yazilar

Erkeğin kadından önce ölme sebebi

Ahmet DOĞDU

Makyajla, giyimle hiç ilgisi yokmuş!

Ahmet DOĞDU

Fue Saç Ekimi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Editor

Prostat Büyümesinin Önüne Nasıl Geçilir?

Editor

Erkekler de Pilates Yapmalı Mı?

En Çok Talep Jinekomasti Ve Penis Büyütme Estetiğine

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz