Image default
Erkek Moda

Erkeklerin Yaptığı Moda Hataları

Erkekler bayanlara nazaran modayı yeni keşfetmeye başladılar. İnternette yaygın olan moda blogları bayan giyim üzerine odaklı. Son günlerde yer alan bloglar erkeklere de hitap etmeye başladı. Uzman görüşlerden yardım alarak erkeklerde giyimlerini günün moda trendlerine göre şekillendirmeye başladılar.

modasız

Erkeklerin Yaptığı Moda Hataları

 

Erkeklerin yaptığı moda hatalarının en başında vücut ölçülerine uygun olmayan kıyafetler giymek geliyor. Fit vücut yapısına sahip erkekler bol takım kıyafet seçmemelidir. Bol kesim kıyafetler vücudunuzu daha kilolu göstererek sizi şıklıktan uzaklaştırır. Aynı zamanda kilolu olan erkekler slim fit tarzında kıyafetler içinde komik görünebilir. Kendi vücut hatlarınızı yansıtan kıyafetleri tercih etmelisiniz.

Çok renkli tercih edilen kıyafetler spor bir tarz yansıtsa da aşırısı itici görünmenize neden olur. Bayanlarda rüküşlük olarak adlandırılan bu durum erkeklerde daha kötü gözükür. Saygınlığınız ve itibarınız birden yerle bir olabilir.

Kumaş seçimi de moda hatalarından biri olabilir. Katılacağınız bir davette şık olmak adına parlak kumaşları tercih etmemelisiniz. Kumaşın parlak olması sizi şık gösterecek diye bir durum yoktur. Önemli olan giysinizin kesimi ve renk uyumudur.

Eğer bir moda ikonları toplantısına davetli değilseniz; uçuk renklerden, ve kısa paçalı pantolonlardan uzak durmalısınız. Kısa paçalı pantolonlar 2013 senesinde göze fazlası ile çarpmaktadır, fakat bu tarz bir giyim trendi her ortamla uyum sağlamaz. Özellikle de takım kıyafetlerde pantolon paçası ayakkabının üzerini bir miktar örtmelidir.

Benzer Yazilar

Milano Erkek Moda Haftasında En Çok Beğenilenler

Erkeklerin Renkli Çorap Modası 

Editor

Renk ve Desen Ayrımı İle Bütün Bir Parça Düzeni!

Ahmet DOĞDU

Erkeklerin Giyim Konusunda İlham Alması Gereken Ünlüler

Erkeklerde Bir Yanı Kazıtılmış Saç Modelleri

Ahmet DOĞDU

Gece Klubünde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz