Image default
Erkek Sağlık

Erkeklerin Yaptırması Gereken Sağlık Testleri

Erkeklerin sağlık konusunda kadınlara göre daha vurdumduymaz olduğunu bilmekteyiz. Ancak sağlıklı ve huzurlu bir yaşam sürmek için mutlaka erkeklerin kontrol altında tutması gereken ve bazı testler yapması gereken konular vardır. Erkek sağlığı açısından son derece önemli olan bu sağlık testleri şöyle açıklanabilir.

erkeklerde-saglik-testleri

Erkek sağlığı olduğu kadar tüm bireylerin yapması gereken boy-kilo ve tansiyon değerlerinin test edilmesi ve 18 yaşından sonra bu ölçümleri yaptırması gerekir. Genetik birçok hastalığın işareti olan erkeklerin dikkat etmesi ve tansiyon yanında diyabetin de takip altında tutulması gerekir. Ailesinde kalp hastalığı olanların mutlaka efor testine tabi olması gerekmektedir. 50 yaş ve sonrasın bu testin yapılması son derece mühimdir.

Erkeklere özel olan ve kanser sıralamasında ilk üçte olan prostat sorununun da test edilmesi ve ölçümlerinin yapılarak erken teşhis sayesinde tedavi edilmesi gerekmektedir. 40 yaş erkekler için fizyolojik ve psikolojik açıdan son derece önemlidir. Bu dönemde başlayan yaşlılık hissiyatı ile bunalıma girebilecek erkeklerin psikolojik testler yanında işitme ve görme testlerini de yaptırmaları son derece önemlidir. Mide ve kalın bağırsak testlerinin de yaptırılması gereken sağlık testleri arasında yer almalıdır. Erkeklerin sağlığı açısından önemli olan alerjik ve kolesterol testleri de 45 yaşından sonra mutlaka yaptırılmalıdır.

erkekler-saglik-problemleri

Sağlık testleri arasında cilt muayenelerinin bulaşıcı hastalık tarama testleri ile birlikte yapılması normaldir. Bulaşıcı hastalıkların ciltteki belirtileri ile de her iki hastalığın önüne geçilebilir. Erkek sağlığı açısından önemli olan aşılanma ise özellikle 65 yaşın üzerinde olan erkeklerde uygulanmalıdır. Erkeklerin sağlık açısından en fazla dikkat etmeleri gereken bir diğer konu ise ağız ve diş sağlıklarıdır.

Benzer Yazilar

Sadece Erkeklerde Görülen Hastalıklar Nelerdir?

Editor

Erkekler İçin İstanbul’daki En İyi Epilasyon Merkezleri

Editor

Seks Yaparken İnsanların Başına En Çok Gelen Utandırıcı Durumlar

Ahmet DOĞDU

Örümcek ısırığıyla dört saat ereksiyon!

Ahmet DOĞDU

G noktasında son nokta!

Ahmet DOĞDU

Ereksiyon Problemi Hakkında Her Şey

Editor

Yorum Yaz