Image default
Erkek Moda

Erkeklerin Yaşa Göre Kıyafet Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Yaşınıza uygun giyinmek ya da sadece iyi giyinmek bile bazen gerçekten çok karmaşık olabilir. Erkeklerin nasıl giyinmesi ile ilgili belirlenmiş kesin kurallar olmamakla birlikte, daha yaşlı erkekler için moda, genç erkekler için olandan oldukça farklıdır. Bu nedenle seçimlerinizin doğru olmasi büyük önem taşır.

1-) 20’li Yaşlarda Nasıl Giyinmeli?

20’li yaşlar, yaşınız ilerlediğinde yöneleceğiniz klasik tarzlara geçmeden evvel, en cesur ve yeni trendleri denemeniz için iyi bir dönemdir. Parlak renklerden, farklı kesimlerden, cesur baskılardan ya da herkesin nefret ettiği yeni trendlerden korkmamalısınız. Nasıl olsa ileride bunları değerlendirmek için fırsatınız olacak ama şimdi modanın en tuhaf taraflarının tadını çıkarabilirsiniz. İyi bir saç kesimi ve iyi bir saat te yatırım yapmanız gereken önemli ayrıntılardır.

2-) 30’lu Yaşlarda Nasıl Giyinmeli?

30’lu yaşlarda erkekler için moda çok çeşitli olabilr. Trendleri hala takip edebilirsiniz ancak yavaş yavaş garddrobunuzda daha klasik tarzlara da yer açmaya başlamalısınız. Dürüst olmak gerekirse bu yaşlar, gençliğin ve olgunluğun mükemmel bir dengede olduğu dönemdir. Ancak burada kural, formununuz yerinde olmasıdır. Bu sayede istediğiniz tarza yönelebilirsiniz. 30’lu yaşlarda ekek modası daha fazla takım elbise demek olduğu için, farklı renk ve kesimlere zaman ayırmalısınız.

3-) 40’li Yaşlarda Nasıl Giyinmeli?

40’li yaşlarda erkek modası daha muhafazakar olmalıdır ve renklerden çok kesime ve vücuda uygunluğuna dikkat edilmelidir. Beyaz bir tshirt ve kot pantolonla iyi görünebilirsiniz ancak kıyafetlerin oturmasına ve kalitesine önem vermelisiniz, Artık ucuz parçalarla bu işten sıyrılamazsınız. Bu yaşlarda saçlar da artık incelmeye başlayacabileceğinden iyi bir saç kesimi gerçekten hayatı önem taşır.

4-) 50’li Yaşlarda Nasıl Giyinmeli?

Siz artık tamamen bir beyefendisiniz ve bunu kıyalerinize de yansıtmanız önemlidir. Gömlekler ve ceketler günlük kıyafetlerinizde yer almadır. Kaç kez 50 yaşıda bir erkeği skinny kot pantolonla gördünüz? İşte kasdettiğimiz aynen bu.

Benzer Yazilar

Şapka ve Bere Kullanımı

Ahmet DOĞDU

Mevsimlik Kıyafetlerden Olan Birbirinden Şık Triko Modelleri

Ahmet DOĞDU

Erkek Iceberg 2010 Sonbahar Kış

Ahmet DOĞDU

Gösterişe Dair Bir Erkeğin Evinde Olması Gerekenler

Editor

Saatin Rengine Sezonun Dengi!

Ahmet DOĞDU

Kilolu Erkekeler İçin Kıyafet Seçimi

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz