Image default
Kapak

Erkeklerin Yataktaki Yardımcısı Alkol

Alkolün hayatımızdaki yeri ile ilgili birçok araştırma yapılmaktadır. Çoğu alkolün olumsuz etkileri üzerine sonuçlar çıkarsa da bazı araştırmalar ise alkolü hayatımızın belirli dönemlerinde kullansak fena olmaz dedirtiyor. Erkeklerin özellikle cinsel hayatlarında artı yönde olumlu katkılarının olduğunu ifade eden çalışmalar da yok değil. Avusturya’da yapılan bir araştırmaya göre alkol kullanan erkekler, kullanmayanlara göre daha az sertleşme sorunu yaşıyorlar. Cinsel sorun açısından erkeklerin en önemli sorunlarından biri olan sertleşme problemi alkol kullananlarda daha az rastlanması bile şerefine içilecek bir durum olsa gerek.

alkol-icmek

Avusturya’da yapılan ve tam 1580 erkek üzerinde cinsel sorun hakkındaki bu araştırma gösteriyor ki cinsel açıdan, alkolün olumlu etkileri de vardır. Araştırmaya göre sertleşme sorunu yaşayanların oranı alkol kullanmayanlar arasında daha fazla. Oysa alkol kullananlarda ise sertleşme problemi çok da fazla değil.

Düzenli olarak alkol tüketiyorsanız bu oran Yeşilaycılara göre daha düşük çıkacaktır. Ancak sadece hafta sonları içiyorsanız veya aşırı derecede alkol tüketiyorsanız işte o zaman, düzenli kullanıcılara göre daha yükse bir oran çıkacaktır. Tabi başka bir husus ise alkol ile birlikte sigara tüketimi de var mı? Eğer alkol ile birlikte sigara da içiliyorsa o zaman kalp sorunu gibi başka sorunlar yaşanacağından en kötü orana bu tarz içiciler sahiptir.

alkolun-zararlari

Yapılan bu geniş kapsamlı araştırma ile birlikte cinsel sorun olan sertleşme sorunu ve alkol kullanımı hakkında en azında bir fikre sahip oluyoruz. Eğer düzenli bir içki tüketimi alışkanlığına sahipseniz ve sertleşme problemi yaşıyorsanız, bunun sebebi içki değildir. Aslında işi özetleyen cümle budur. Alkolün erkeklerin cinsel hayatında aşırı alkol tüketimi, düzenli içici veya seyrek içici olarak incelendiğinde, rastlanılan bu problemin asıl kaynağının alkol olmadığını çıkartan güzel bir araştırma diyebiliriz.

Benzer Yazilar

Erkekler Kadınların İlk Neresine Bakar?

Editor

Türk Korku Filmleri

Ahmet DOĞDU

Lastik Atıklarından Heykeller

Ahmet DOĞDU

İçki İçmek Erkekleri Koruyor

Ahmet DOĞDU

Ev Kadınları ve İşkolik Erkekler

Editor

Yemek Mi? Giyinmek Mi?

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz