Image default
Erkek Moda

Erkeklerin Yüz Şekillerine Göre Gözlük Modelleri

Erkeklerin dikkat etmesi gereken en önemli aksesuarlarından biri gözlük seçimidir. Özellikle ülkemizdeki erkeklerin dış görüşüne gerekli önemi vermemektedir. Gözlük konusunda gerekli bilgiye sahip olmayıp kendilerine yakışmayan gözlük modellerini tercih etmektedir. Erkeklerin kendilerini kötü gösteren, hiç yakışmayan ve yüz şekillerine göre uygun olmayan gözlük modellerine yöneldiğini görmekteyiz. Bu durumlardan kurtulmak ve sizlere en çok yakışan gözlük modellerine sahip olmak için yüz şeklinize uygun olan gözlük modellerini seçmeniz gerekmektedir. İşte erkeklerin yüz şekillerine göre gözlük modelleri şunlardır.

erkek-yuz-sekline-gore-gozluk-modelleri

  1. Yuvarlak Yüz Yapısına Sahip Erkekler

Eğer bu tip bir yüz şekline sahipseniz, yüzüne köşe veya kenar eklemeniz gerekmektedir. Yuvarlak ve düşük duran gözlüklerden uzak durun. Zaten oval bir yapıya sahip olan yüz biçiminize daha fazla oval eklemek yerine köşeli gözlük modellerini seçerek kenar eklemeniz gerekmektedir. Özellikle kemik gözlükler sizlerin vazgeçilmezleri olacaktır.

  1. Kare Yüz Yapısına Sahip Erkekler

Pek sık görülen erkek yüz yapısı değildir. Bu nedenle model seçme konusunda sıkıntı yaşayabilirler. Ancak onlar için de en iyi olacak gözlük modelleri vardır. Pilot güneş gözlüklerini kullanabilirsiniz. Yüzünüzü daha uzun gösterecek gözlük modelleri tam size göre olacaktır. Üst kenarları daha belirgin ve oval biçimli gözlükleri seçebilirsiniz.

erkek-yuz-sekli-ve-gozluk-uyumu

  1. Kalp Yüz Yapısına Sahip Erkekler

Bu tip yüz yapısına sahipseniz kendini belli eden gözlük modellerinden yararlanabilirsiniz. Seçeceğiniz gözlük modellerinin şekli net ve köşeli gözlükler vazgeçilmezlerinden olmalıdır.

Her sene birbirinden farklı modellerde güneş gözlükleri piyasa sürülmektedir. Sırf herkes takıyor diye almaktan ziyade sizlerin yüz tipinize en uygun olan güneş gözlüklerini seçmelisiniz. Kendinize uymayan ve üzerinizde adeta emanet gibi gözlüklere sahip olmak istemezsiniz. Şık ve karizmatik bir duruşun en büyük anahtarı olan gözlüklerde sizin yüz tipinize en uygun olan gözlüğü seçmelisiniz. Erkekler olarak tarz sahibi olabilmeniz için gözlük modelleri seçimine ayrı bir önem vermelisiniz.

Benzer Yazilar

Stil Sahibi Olmak İsteyen Erkeklere Öneriler

Ahmet DOĞDU

David Beckham Tarzıyla Her Zaman İlham Kaynağı

Editor

Erkek Kot Gömlek Modelleri

Ahmet DOĞDU

Erkekleri Çekici Kılan İnce Detaylar

Ahmet DOĞDU

Baba Olacağının Haberi Nasıl Verilmeli

Ahmet DOĞDU

En iyi Erkek Parfümleri

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz