Image default
Erkek Sağlık Vajinalog + 18

Erkekte Cinsel Gücü Arttıran Egzersizler

Günlük hayatımızda kullanılmayan bir çok kas grubunu cinsel hayatımızda kullanmaktayız. Bu kaslarda yaşanılacak güçsüzlük durumu bir çok cinsel fonksiyon bozukluklarına neden olmaktadır. Cinsel hayatta kullanılan kasların ise düzenli egzersizlerle kuvvetlendirilmesi mümkün. Yatakta daha hazır ve daha güçlü performans göstermek için ereksiyonu artıran egzersizler aşağıdaki gibidir.

Kegel (PC) Egzersizi

Erkeklerde cinsel fonksiyonları rahatsızlıkların en önemli nedenleri arasında pelvik kasların ve PC kasların zayıflamasıdır. Bu kasları güçlendirmek bir çok cinsel fonksiyon bozukluğunun giderilmesinde rol oynamakta.

Kegel Egzersizi Yapılışı:

Bu egzersizi yapmak için ilk olarak PC kasını fark etmeniz gerekir. Bu kası fark etmek için idrar yaparken idrarınızı tutmayan çalışın. Bu işlemi yaparken kullandığınız kas PC kasıdır.  PC kasını sıkıştırabildiğiniz kadar sıkıştırın ve sonrasında bırakın. Başlangıçta kısa süreli yapabileceğiniz bu işlemi uzatmanız halinde kasınız gelişecektir. Bu egzersizi günde 3-4 defa yapın. Zamanla gelişecek kasınızı günde 10 saniye süresince kasarak 50 tekrar yapın. Kısa sürede cinsel performansınızın arttığını göreceksiniz.

Köprü (Pelvic Lift) Egzersizi

cinsel hayatı değiştirecek egzersizler arasında yer alan bu egzersiz Pelvik kasını geliştirmeye yöneliktir. Bu egzersizde harekete başlamadan önce sırtüstü yatın, elleri  yanlara doğru uzatın ve bu şekilde dizleri bükün. Nefes alarak kalçalarınızı vücudunuza ve bacaklarınıza düz olacak biçimde gibi kaldırın ve 10 saniye civarında bekleyin. Sonrasında nefesinizi vererek yeniden ilk pozisyona (sırtüstü pozisyonuna) gelin. Bu egzersizi 3 set şeklinde 15 tekrarla yapın.

Seated Straddle Stretch Egzersizi

Bu egzersiz Pelvik kaslarının gevşemesini sağlayarak kan akışının hızlanmasını sağlar. Bacaklarınız açık ve düz olacak şekilde yere oturun ve yaklaşık 1 dakika bekleyin. 3 set tekrar şeklinde uygulayın.

Plank Duruşu Egzersizi

Anatomik açıdan üst bacak, kalça, uyluk ve karın kaslarının geliştirilmesi için kullanılan egzersizdir. Başlangıç olarak 3 set tekrar ve  30 ar saniye süreyle durmak yeterlidir.

Lying Leg Raises Egzersizi

Kasık bölgesinde yer alan kasları ve karın dokusu altındaki kasları güçlendirmek için kullanılan cinsel performansı artıran etkili egzersizler arasındadır. Düz olarak yere uzanın ve bacakları düz şekilde kaldırın. Bu hareketi 3 set halinde 15 defa tekrarlamak yeterli.

 

Benzer Yazilar

Sıkça Karşılaşılan Cinsel Fobiler Nelerdir?

Editor

Elektronik Sigara Tehlikesi

Editor

Sakal Bakımında Son Trendler

Ahmet DOĞDU

Erkeklerde Ergenlik Dönemi Cinselliği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Ahmet DOĞDU

Erkeklerde Sertleşme Problemleri

Ahmet DOĞDU

Yazın Saç Bakımınız İçin Gerekenler

Editor

Yorum Yaz