Image default
Vajinalog + 18

Erkekte Cinsellik Dürtüleri Ne Zaman Başlar?

Cinsellik, hem erkek hem de kadın hayatını derinden etkileyen bir olgudur. Ancak erkeğin ve kadının cinsel hayatları, birbirinden oldukça fazla farklılıklar göstermektedir. İnsanın yaradılışından bu güne kadar aynı şekilde devam eden bu durum, kadın ve erkek cinsi var olduğu sürece de bu farklılıklar ile devam edecektir. Erkeklerde cinsellik dürtülerinin ne zaman başladığı, sıkça sorulan sorular arasında yer almaktadır. Aslında erkeklerin cinsel yaşamı birçok farklı evreden oluşur ve bu evreler zaman içerisinde birçok dönüşüm yaşanmasına neden olur. Erkek çocuklarında 3 ile 6 yaş arasında kendini göstermeye başlayan cinsel dürtüler, zaman ilerledikçe çok daha farklı boyutlarla erkek cinsel hayatını yönetir. Erkek çocuklarının penisi ile oynaması ve küçük yaşta olmasına rağmen bundan zevk alması, erkeğin cinsel dürtülerinin 3-6 yaş arasından itibaren gelişmeye başladığının bir göstergesidir. Peki, erkek cinsel hayatı evreleri nasıldır, merak edenler için paylaşıyoruz.

Cinselliğe İlk Adım Nasıl Atılır?

erkeklerde-cinsellik-durtuleri

Erkeklerde cinsel yaşam, 12 ile 16 yaşları arasında meninin gelmesi ile başlamaktadır. Bu aşamada erkekler cinsellikle ilgili bilinçlenmeye ihtiyaç duymaktadır. Bu dönemde erkekler genellikle arkadaşlarından, internetten ya da kitap, dergi gibi mecralardan cinsel bilgiler edinmektedir. Ailenin çocuğa cinsel bilgi vermesi, toplumumuzda ender görülen bir durumdur. Kendini keşfetmeye başlayan erkek, 20’li yaşlarının ortalarına, hatta sonlarına kadar cinselliği oldukça aktif bir şekilde ve farklı partnerler ile birlikte yaşamaktadır. Erkeklerin ilk cinsel birlikteliği de genellikle uygunsuz ortamlarda, uygunsuz kişilerle ve de hızlıca gerçekleşmektedir. Bu durum da erkek cinsel hayatında ömür boyu etkisini sürdürecek sorunların yaşanmasına neden olabilmektedir. Bundan dolayı erkeklerin 12 yaşından itibaren cinsellikle ilgili iyi bir şekilde bilgilendirilmesi gerekmektedir.

Erkek Cinsel Hayatının İleri Evreleri

cinselligin-ileri-evreleri

20 ile 30 yaş arası erkekler, cinsel hayatlarının en aktif dönemlerini yaşamaktadırlar. 30 ile 40 yaş arası ise daha seçici birlikteliklerin yaşandığı ve düzenli bir cinsel hayat isteğinin baş gösterdiği dönemdir. Erkek cinsel sağlığı açısından da tek bir kişi ile yaşanan düzenli seks çok daha faydalıdır. 40 ile 50 yaş arasındaki dönemde erkekler cinselliği daha az yaşamaya başlar. 50 ve 60 yaş aralığında ise istek yok olmasa da penis işlevini gerçekleştirememe eğilimi gösterir. 65 yaş ve ilerleyen dönemlerde de sarılmak, öpüşmek gibi eylemler cinsel birliktelik yerine geçmeye başlar.

Benzer Yazilar

Sertleşme Probleminde Kök Hücre Tedavisi

Editor

Kadınların Dokunulmasından Hoşlandığı Bölgeler

Cumartesi Güzelleri Vol1

Ahmet DOĞDU

Gündüz Arkadaş Akşam Sevgili

Ahmet DOĞDU

İdeal Seks Süresi Ne Kadar Olmalı

Ahmet DOĞDU

Cinsel İlişki Spor Sayılır Mı?

Editor

Yorum Yaz