Image default
Erkek Sağlık

Erkekte En İyi Spermi Bulma Yöntemi

En iyi sperm bulma yöntemi olarak bilinen yöntemi ile IMSI sayesinde spermler incelenmekte ve yapısı bozuk olanlar elenmektedir. Gebelik şansının artması için en önemli unsurlardan biri de spermlerin yapısal mükemmelliğe sahip olmaları gerektiğidir. 400 kez büyütme özellikli mikroskoplarla en sağlıklı spermler seçilir. En iyi spermlerin seçimi için bu uygulama spermlerin yapısal sorunlu oranlarının tespitinden etkindir. Ancak en iyi spermi bulmak için hücresel bir çalışma da gerekecektir.

erkekte-en-iyi-spermi-bulma

IMSI yöntemi ile büyütmeli büyütme işlemi 400 kez değil bin ile 6 bin kez büyütmeye kadar çıkarılıyor. Bu şekilde spermlerin genetik yapılarının oluştuğu ve baş kısmında bulunan çekirdeğin incelenmesi sağlanır. Buradaki hücresel bozukluklar da tespit edilebilir.

Bu bölgedeki aksaklıklar başarısız döllenme, embriyo gelişiminin yavaş olması gibi olumsuzlukları meydana getirmektedir. IMSI yöntemi ile bu bozukluğun tespit edildiği spermeler elenecektir. Bu sayede erken düşük riski de azaltılmaktadır. En iyi sperm tespiti ile döllenmenin kalitesi artırılmaktadır. En iyi spermi bulmak için yapılan bu IMSI yöntemi ile tüp bebek çalışmalarında verimin ve sonucun daha iyi olması sağlanmaktadır. En iyi spermlerin tespitini sağlayan IMSI yöntemi ile doğacak çocukların da sağlıklı ve gelişiminin daha iyi olması olanakları da kazanılır.

erkekte-en-iyi-sperm

Gelişen teknoloji imkanları ile IMSI oldukça kaliteli ve kesin çözümler sunan bir çalışma olma yolundadır. IMSI yöntemi ile dünyaya gelen yüzlerce bebek, risksiz doğumu ve gelişimi yüksek bebeklerin dünyaya gelmesini sağlamaktadır. En iyi sperm bulmasında çığır açan bu yöntemin herhangi bir riski de bulunmamaktadır. En iyi spermi bulan bu yöntem oldukça pahalı gereçlerin ve özel eğitimli embriyologlar tarafından yapılması gerektiğinden henüz çok yaygın değildir. ancak en iyi spermlerin tespiti sağlayan bu yöntem kısa sürede birçok sağlık merkezinde bulunabilecektir.

Benzer Yazilar

Saçlı Derinizi Güneşten Koruyun

Ahmet DOĞDU

Erkeklerin Vücutlarında Dikkate Almaları Gereken Belirtiler

Ahmet DOĞDU

Erkeklerde Varikosel Hastalığı ve Tedavisi

Ahmet DOĞDU

Erkekler seksten sonra neden uyuyakalır?

Ahmet DOĞDU

Bilimsel olarak, tıraş sonrası losyonlar ne işe yarar?

Ahmet DOĞDU

En Çok Tercih Edilen Kilo Aldırıcılar!

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz