Image default
Vajinalog + 18

Erken Boşalma Sorunu Nasıl Çözülür?

Erkeklerin en önemli sorunlarından biri de cinsel ilişki sırasında erken boşalmadır. Erken boşalan erkekler çözüm bitkisel veya tıp yoluyla aramaktadırlar. Erken boşalan erkekler çözüm ve tedavi yöntemleri birçok farklı şekilde uygulanabilmektedir. Bazen bitkisel ve bazen ilaç tedavileri yanı sıra, erken boşalan erkekler egzersiz uygulamalarıyla da çare aramaktadırlar.

Psikolojik Mi Fizyolojik Mi?

erkeklerde-erken-bosalma-sorunun-nedeni.jpg

Erken boşalan erkekler çözüm ararken öncelikle bu sorunun neden kaynaklandığını ortaya koymalıdırlar. Erken boşalma, fizyolojik bazı etkenlere bağlı olabileceği gibi psikolojik bazı nedenlerden dolayı da ortaya çıkabilir. Eğer erken boşalan erkekler çözüm bitkisel olarak değil, yani fizyolojik olarak ortaya çıkan bir sonuçsa derhal müdahale edilmeli ve ilaç, tıbbi müdahaleler ile giderilmelidir. Ancak şunu belirtmek gerekirki erkeklerde görülen erken boşalma vakalarının büyük çoğunluğu psikolojik kaynaklıdır. Bu nedenle erken boşalan erkekler egzersiz yaparken hem zihinsel hem de fiziksel olarak kendilerini hazırlamalıdırlar.

Psikolojik Erken Boşalma

erkeklerin-erken-bosalma-sorunu.jpg

Erken boşalma erkekler çözüm ararken psikolojik etkenlere bağlı olduğunda geçici veya kalıcı çözümler bulunabilir. Erken boşalma için kişiler kendileri de bazı uygulama yöntemleriyle bu sorununun üstesinden gelebilirler. Erken boşalan erkekler egzersiz yaparken mastürbasyon egzersizleri yapabilirler. Ayrıca dur-başla yönteminin de bu konuda etkili olduğunu söyleyebiliriz. İlişki sırasında pozisyon değiştirme veya yer değiştirme de erken boşalma için sorun giderici olabilmektedir. Ayrıca lokal anestejik pompalar da çözüm üretebilir. Erken boşalan erkekler çözüm bitkisel çay veya gıdalarda bulsalar da bazı durumlardan kaçınmaları gerekir.

erkeklerin-erken-bosalma-sorunu-ve-cozumu.jpg

Öncelikle alkol alımı, bitkisel gıda takviyeleri, yoğun şekilde mastürbasyon ve başka şey düşünme gibi pek de sağlıklı olamayan geçici çözümler de vardır. Ancak psikolojik etkenli erken boşalmalar için mutlaka uzman bir doktorun yardımı istenmelidir. Bu, erken boşalma için kalıcı çözüm üreten tek yöntem olacaktır.

Benzer Yazilar

Türk Erkeğinin Yanlış Bildiği Cinsel Hurafeler

Ahmet DOĞDU

Yoga Yapmayan Erkek Kalmayacak Vol.4

Ahmet DOĞDU

Sekste İdeal Süre Ne Olmalı?

PETRA NEMCOVA

Ahmet DOĞDU

RUS KADINLARI NE İSTER?

Cinsel Hastalıklardan Korunma Yöntemleri

Editor

Yorum Yaz