Image default
FelsefErkek

Eşinizin Size Yalan Söylediğini Nasıl Anlarsınız?

Yalan elbette ki hiçbir eş tarafından kabul edilmeyecek bir durumdur. Bu konuda birçok insanın çelişkileri varken konu ile ilgili en çok sorulan sorulardan birisi de eşinin yalan söylediğini nasıl anlarsın sorusudur. Eşinizin size yalan söylediğini anlayacağınız bir ok yol vardır.

esinizin-yalan-soyledigini-nasil-anlarsiniz.jpg

Hareketlerin Tutarsızlığı Ele Verir

Bir eş yalan konuşuyor ise mutlaka en ufak ve basit hareketlerinde dahi davranışlarında tutarsızlıklar sergileyecektir. Bu tutarsız davranışlar yalan konuştuğunun bir göstergesi olabilir.

Umulmayan Sorular Ters Köşe Yaptırır

Eşinizin yalan konuştuğunuzda ona hiç beklemediği bir soruyu sormanız afallamasına ve bir anda kendisini ele vermesine neden olacaktır. Yalan konuşan insanların mütemadiyen sunabilecekleri bir hikâyeleri vardır ve onlara sorulan beklenmedik sorular bu hikâyeleri bir anda alt üst edebilir. Umulmadık sorular aslında tam da erkeklerin yalan söylediğini nasıl anlarız sorusunun cevabını vermektedir.

yalan-nedeniyle-bosanma-davasi-nasil-acilir.jpg

Duygu Samimiyetsizliği Yalanı Ele Verir

İnsanların hemen hemen hepsi sahte mimiklerde pek fazla başarılı olamamaktadır. Bu nedenle eşinizin söylediği bir şeyin doğru olup olmadığını mimik ve duygu ifadelerinden anlama olasılığınız oldukça yüksek bir ihtimaldir.

Küçük ve Önemsiz Hareketler Yalanı Ele Verir

Yalan konuşan insanların birçoğu yalan konuştukları esnada birçok hareket sergileyebilir bu hareketler aynı zamanda kişinin yalan söylediğini de ifade etmektedir. Konuşma esnasında bir kişinin elleri ile oynaması ya da parmaklarını kıvratması bunun en somut örneği olmaktadır.

esinizin-yalan-soyledigini-nasil-anlarsiniz.jpg

Göz Teması En Büyük Faktör

İnsan ilişkilerinde göz temasını kurulması insanların birbirini daha doğru anlamasını sağlamaktadır. Eğer bir kişi eşine yalan konuşuyor ise yüz yüze konuşurken eşi ile göz teması kurmaktan kaçınacaktır. Çünkü yalan konuşan insanlar psikolojik olarak gözlerinin onları ele verdiğini düşünmektedir. Direk bir insanın göz teması kurarak kendinden emin bir şekilde cevaplar vermesi ise aslında bir insanın doğru söylediğini nasıl anlarız sorusunun cevabını vermektedir.

Benzer Yazilar

Kadınların Hoşlanmadığı 5 Davranış

Ahmet DOĞDU

Erkeklerde Kumar Alışkanlığı ve Nedenleri

Ahmet DOĞDU

Erkekler İlk Buluşmadan Sonra Neden Aramaz?

Uzun Süreli İlişkilerde Karşılaşılan Problemler

Erkeklerde Özgüven Eksikliği Belirtileri

Ahmet DOĞDU

İş Yaşamında Bir Erkeğin Asla Unutmaması Gereken 10 Şey

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz