Image default
Erkek Moda

Etkileyici James Dean Stili

Gelmiş geçmiş en etkileyici, en çekici, hakkında hala en çok konuşulan, yakışıklılığı, stili, giyim tarzı ve duruşu ile kadınların dilinden düşmeyen Hollywood yıldızlarından birini sorsak, şüphesiz akla gelecek ilk isimlerden biri James Dean’dir. 1955 yılında aramızdan ayrılan bu ikonik asi adam, hala konuşulmaya, stili ile moda sayfalarındaki yerini koruyup, birçok kişi tarafından örnek alınmaya devam ediyor.

Peki nasıldır kadınları kendine bu kadar hayran bırakan ve birçok erkek tarafından örnek alınan James Dean stili?

Abartıdan Uzak, Sade, Rahat, Doğal

Bu stilin en önemli unsuru şüphesiz, sade ama aynı zamanda şık da görünmesidir. Bir tişört, kot pantolon, spor bir gömlek ve bir deri mont, James Dean stilinin en vazgeçilmez parçaları şüphesiz.

Hollywood’un Asi Çocuğu

Siyah botlarınız ile tamamlayacağınız siyah deri montunuz, sade bir tişört ve kot pantolonunuz ile James Dean gibi şık ve asi görünebilirsiniz.

Kahve Tonları ve Haki Renkler

Genellikle kahverengi ve haki tonlarda tercih edilen pamuklu spor ceketler, içine giyeceğiniz krem rengi veya beyaz bir tişört, yine kahve tonlarında pantolonlar ve ayakkabılar ile de, sade ama oldukça şık bu stili yakalayabilirsiniz.

Siyah Balıkçı Yaka Kazak

Soğuk kış günleri için ise mutlaka siyah balıkçı yaka bir kazak edinin ve bunu yine koyu renklerde bir pantolon ile tamamlayın.

James Dean Gözlükleri

James’in tercih ettiği gibi ince çerçeveli, kemik gözlükler ile sade ama şık stilinizi tamamlayabilirsiniz.

James Dean’in Asi Saçları

Bir stilin en önemli unsurlarından biri de şüphesiz saçlardır. James Dean stilinden bahsederken ise son olarak onun saçlarından bahsetmeden geçmek olmaz. Kayıtsız, rahat, doğal saç şekli, onun en belirleyici özelliklerinden biridir. Saçlarınızı onun saçları gibi yapmak istiyorsanız, öncelikle saçlarınızı bu modele uygun boyda ve şekilde kestirmelisiniz. Ardından bir miktar saç şekillendiriciyi ellerinize alın ve ellerinizde hafifçe ısıttıktan sonra saçlarınıza sürün. Tüm ürünü saçlarınıza iyice yedirdikten sonra düşük ısıda bir saç kurutma makinesi ve tarakla saçınızı şekillendirin. Ardından dilerseniz biraz saç spreyi de sıkarak, gün boyunca saç şeklinizi sabitleyebilirsiniz.

Benzer Yazilar

Sonbahar Modasında Kadife Parçalar Öne Çıkıyor

Brogue’nin Renkli Dünyası

Ahmet DOĞDU

Trend Erkek Cüzdan Modelleri

Erkek Giorgio Armani 2010 Sonbahar Kış

Ahmet DOĞDU

Yeni Bir Stil Nasıl Yaratılır?

Brad Pitt 4 Saç Modeli

Editor

Yorum Yaz