Image default
Kapak

Ev Kadınları ve İşkolik Erkekler

İşini her şeyin üstünde tutan bir erkekle evli olmak bir kadın için gerçekten sıkıntı  yaratacak bir durumdur. Eşiyle değil de işiyle evli olan erkeklerin boşanma oranları tahmin edeceğiniz üzere normal karı kocaların boşanma oranlarına göre çok daha yüksektir. İşine bağlı bir erkek ilişkinin ya da evliliğin başında cazip gelse de ilerleyen dönemlerde eşler için, özellikle de kadın için sorun yaratmaya başlayacaktır.

     Sorumluluklarını Ona Hatırlatın

Eğer işkolik bir erkek ile beraberseniz, ortak konularınız ve beraber ilgilenmeniz gereken her şey ile sizin ilgilenmeniz gerekecektir. Örneğin çocuğunuzun okulda yaşadığı bir problem ya da kocanızın annesinin doğum günü hediyesi veya evde yaptırılacak bir tadilat. İş hayatı dışında da sosyal hayatta da sorumlulukları olduğunu bir erkeğe hatırlatmanın en güzel yolu, onun sorumluluklarını üstlenmemenizdir.

     İşiyle mi Evli? Eşiyle mi?

    İşiyle evli bir erkek için bu konuda her zaman şikayet etmek bir çözüm olmayacaktır. İşten geldiği zaman sürekli çalışıyorsun, hiç yoksun, bize zaman ayırmıyorsun gibi yargılayıcı cümleler yerine, özlendiği, birlikte zaman geçirilmek istendiği ana fikirli ve yumuşatılmış cümleler daha çözüm odaklı olacaktır.

    Siz de İşine İlgi Gösterin

Eşinizin işi hakkında bilgi edinmeniz ve bu konu hakkında fikir, görüş ya da bir bilgi aktarmanız işkolik bir erkek olan kocanızın bir anda bütün ilgisinin sizin üzerinize toplanmasına sebep olacaktır.

İş dışında başka bir şey düşünmeyen erkek bile ufak da olsa bir hobiye sahiptir. Siz de onun hobisi ile ilgilenerek beraber zaman geçirmeye başlayabilirsiniz ya da ortak bir hobi edinerek hem eşiniz ile zaman geçirip hem de eşinizi iş stresinden kurtarmaya yardımcı olabilirsiniz.

Diğer bir nokta ise cinsellik, cinsel hayatınıza vereceğiniz önem işkolik bir erkek için bile cazip, cezbedici ve beraber geçirilecek zamanların çoğalmasında atılacak önemli adımların başında gelir.

 

Benzer Yazilar

En İyi 4 Online Oyun

Editor

Erkekler Sadece Pul Koleksiyonumu Yapar

Ahmet DOĞDU

Erkeklerde Uykusuzluğun En Önemli 3 Sebebi

Başarılı Erkeklerin Ortak Özellikleri

Editor

En İyi Arkadaşına Aşık Olanlar

Ahmet DOĞDU

Viski Bardağı Evrim Geçiriyor

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz