Image default
Erkek Moda

EVDE EGZERSİZ ERKEKLER İÇİN EN KOLAY ALTERNATİF

Yoğun geçen bir günün ardından spor salonuna gitmek gerçekten bir işkence olabilir. Özellikle de eve gider gitmez kendini koltuğa atıp dinlenmek isteyenler için. Evde egzersiz erkekler için daha iyi bir alternatif gibi görünüyor.

Evde kendinizin de kolayca yapabileceği ve çok zaman harcamanız gerekmeyen egzersizler var. Üstelik bunun için spor aletlerini evinize doldurmanız da gerekmemektedir.  Peki, bu egzersizler sizin için yeterli olacak mıdır? Bu sorunun cevabı kesinlikle evet olacaktır.  Çünkü artık trend hale gelmiş bazı egzersizler adeta hayat kurtarıyor.  Tamamen sağlıklı ve fit bir vücuda sahip olmanız artık çok kolay olacak.

Egzersize Vaktim Yok Diyen Erkekler

Egzersize vaktim yok diyen erkekler artık rahat bir nefes alabilirler. Pratik ev egzersizleri sayesinde artık vakit bir sorun olmayacak. Bazı egzersizler zorlayıcı gibi dursa da aslında belli bir süre sonra alışınca rahatlıkla yapabileceğiniz egzersizler olacaktır.

Üstelik bu sayede spor salonuna gitmek ve spor için saatler harcamak zorunda kalmayacaksınız. Burada dikkat etmeniz gereken husus öncelikle tüm egzersizleri düzenli bir biçimde yapmanızdır. Çünkü birkaç gün egzersiz yapıp, birkaç gün ara verirseniz ve tekrar birkaç gün egzersiz yapıp tekrar ara verirseniz yaptığınız egzersizler hiç işe yaramayacaktır.

Evde Egzersiz Hareketleri İçin Alternatifler

Evde egzersiz hareketleri için başlıca alternatifler var ve bunlar yapılması oldukça kolay hareketlerdir. Unutmayın bu egzersizlerin işe yarayabilmeleri için öncelikle prensipli bir şekilde çalışmanız gerekmektedir.

  • Lunge Dips: Bu egzersiz kalçalarınızı çalıştıracaktır. Öncelikle ayakta dik durun ve bacaklarınızı hafif yanlara açın. Ellerinizi belinize koyun ve bir kadının önünde evlilik teklif edecekmişsiniz gibi diz çökün. Arkada kalan ayağınızın parmak ucunda durduğunu düşünün ve diğer bacağınız önde olacak şekilde bu hareketi diğer bacağınıza da uygulayarak tekrarlayın. Sadece 10 dakikanızı ayırarak bu egzersizi yapabilirsiniz.
  • Burpees: Bu egzersiz tüm vücudunuzu çalıştıracaktır. Egzersize ayakta düz durarak başlayın. Daha sonra squat hareketi ile aşağı inin ve şınav çekecekmişsiniz gibi pozisyon alın. Daha sonra bir önceki pozisyona geçerek zıplayarak ayağa ilk pozisyondaki duruşunuza geçin.

Benzer Yazilar

Uzun Saçlı Erkekler İçin Saç Modelleri

Erkekler Soğuklara Rağmen Fark Yaratarak Nasıl Giyinmeli?

Ahmet DOĞDU

Spor Tarz Seven Erkekler İçin Kombin Önerileri

Ahmet DOĞDU

Erkeklerde Örgü Modası

Ahmet DOĞDU

Sakalları Gür Göstermenin 3 Yolu

Editor

En Muhteşem Başkaldırı Dik Yakalı Kazaklar

Ahmet DOĞDU