Image default
Sportaküs

Evde Karın Kası Geliştirme Yöntemleri

Karın kasları, evde yapılabilecek olan basit egzersizler ile forma sokulabilecek kas grupları arasında yer almaktadır. Bundan dolayı istediğiniz gibi bir kaslı karına sahip olmak için spor salonlarına ihtiyacınız bulunmamaktadır. Evde yapılabilecek olan egzersizler sayesinde muhteşem görünen bir karına sahip olabilirsiniz. Karın kası için evde yapılabilecek olan egzersizler nelerdir gelin hep birlikte görelim.

evde-mekik-cekerek-karin-kaslarinizi-gelistirebilirsiniz.jpg

En Etkili Egzersiz Mekik

Ev içerisinde yapılabilecek en kolay egzersizlerden biri mekik çekmektir. Yer kaplayan spor aletlerine ihtiyaç duyulmamasını sağlayan mekik, spora yeni başlayan kişiler için ilk başlarda biraz zor gelebilmektedir. Ancak üst karın bölgesini oldukça iyi bir şekilde çalıştıran bu hareketi herkes gibi siz de evde rahatlıkla yapabilirsiniz.

evde-twist-yaparak-yan-karin-kaslarinizi-gelistirebilirsiniz.jpg

Yan Karın Kaslarını İhmal Etmeyin

Karın kaslarının belirgin hatlara sahip olması ve karın kaslarının çok daha iyi görünmesi için yan karın kaslarının da çalıştırılması gerekmektedir. Evde yapılabilecek karın egzersizleri içinde yan karın kaslarını çalıştıran seçeneklerde yer almaktadır. Bu hareketleri ağırlıklı ya da ağırlıksız olarak yapabilirsiniz. Yan karın kası için sol el ensede iken sağ el dize kadar indirilmeli ve nefes vererek yukarı kaldırılmalıdır. Aynı işlem diğer kol ile de uygulanmalıdır.

alt-karin-kaslarinizi-gelistirmenin-yontemleri-nelerdir.jpg

Alt Karın Kası İçin Leg Lift

Karın kası yapmak isteyenler genellikle mekik gibi egzersizlere ağırlık vermektedir. Ancak unutulmamalıdır ki alt karın kaslarının da en az üst bölge kadar çalıştırılması gerekmektedir. Alt karın kası için havada bisiklet çevirme hareketlerini düzenli bir şekilde yapabilirsiniz. Alt karın için en etkili egzersiz ise sırt üstü yere uzanıp ellerinizi enseye ya da yanlara avuç içleri yere bakacak biçimde aldığınız ve de bacaklarınızı yukarı kaldırıp indirmiş olduğunuz harekettir.

Plank Egzersizi

Bütün karın kaslarının çalışmasına yardımcı olan plank egzersizi, karın kası geliştirme yöntemleri arasında en çok tercih edilen yöntemlerdendir. Fazla terletmeyen ve aşırı yorulmaya neden olmayan bu egzersizi evde rahatlıkla deneyebilirsiniz.

Benzer Yazilar

Snowboard Hakkında Bilinmesi Gerekenler..

Ahmet DOĞDU

Trekking Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Editor

Bayan İçin Karın Gerdirme Hareketleri

Editor

F1 Sporu İle İlgili Bilmeniz Gerekenler

Ahmet DOĞDU

Halı Saha Maçlarında Nelere Dikkat Edilmeli ?

Ahmet DOĞDU

Sağlıklı Yaşam İçin Yoga

Editor

Yorum Yaz