Image default
Erkek Sağlık

Evde Yapılabilecek Basit Spor Hareketleri

Spor salonuna gitmeyi sevmeyenlerden misiniz? Ya da “Ben rahatımı bozamam ama spor yapmak benim için önemli.” diyorsanız o zaman evde spor tam size göre!

Günümüzde birçok online platform üzerinden örnek egzersizler, evde aerobik hareketleri ve programlar mevcut. Akşam işten geldikten sonra ya da sabah jimnastik hareketlerini yaparak formda kalmanız mümkün. Evde zayıflama hareketleri bayanların dışında erkeklerin de kolaylıkla yapabileceği ve zamandan kazanacağı pratik hareketlerden oluşuyor. İşte evde hiçbir uğraş gerektirmeden yapabileceğiniz spor hareketleri;

Evde Aerobik Hareketleri
Evde Aerobik Hareketleri

Köprü (Bridge) Hareketi

Özellikle basen ve bacaklarından şikayetçi olanlar için çok etkili bir hareketten bahsedeceğiz. Kendi ağırlığınızla yaptığınız bu hareket vücudun sıkılaşmasına ve şekil almanıza yardımcı olacaktır.

Sırt üstü uzandıktan sonra dizlerinizi kırarak kalçanıza yaklaştırmalısınız ve topuklarınızla vücudunuzu kaldırarak bir köprü şeklini almalısınız. Kollarınızın iki yanda uzanmış olması, kollarınızdan güç almamanıza ve bu sayede bacaklarınızı daha çok çalıştırmanıza yardımcı olacaktır. Bu hareketi setler halinde uygulayabilirsiniz.

Squat

Basenlerin erimesi ve kalçanın şekil alması için en etkili hareketlerden biri olan squat, setler halinde ve düzenli yapıldığında kısa sürede sonuç veren bir egzersiz olarak bilinmektedir.

Ayaklarınızı omuz genişliğinde açtıktan sonra altınızda hayali bir sandalye varmış gibi oturuyor pozisyona dek eğilmeniz gerekmektedir. Ancak squat hareketinde dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri ağırlığı sırta değil kalçaya vermektir. Bu sayede belinizi incitmeden kalçanızdaki kasları çalıştırabilirsiniz.

Sabah Jimnastik Hareketleri
Sabah Jimnastik Hareketleri

Hayali Yürüyüş

Yürüyüş yapmak için dışarıya çıkmak yerine hiç evde olduğunuz yerde yürümeyi denediniz mi? Hava şartları, insan kalabalığı olmadan evde yürüyerek formda kalabilirsiniz.

Olduğunuz yerde dizlerinizi hafif kırarak topuk-parmak ucu hareketiyle yürüyüş etkisine sahip bu kolay egzersizi yapabilirsiniz. Günlük 30 dakika bu hareketi yapmak hem sizi formda tutmaya yardımcı olacaktır hem de daha dinç hissetmenizi sağlayacaktır.

Benzer Yazilar

Cinsel İştahsızlık Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Editor

Kısır Erkeklerde Kanser Riski Daha Fazla

Ahmet DOĞDU

Bölgesel Zayıflama için Hayat Kurtaran 6 Tüyo

Editor

Erkeklerde İstenmeyen Tüy Problemi

Ahmet DOĞDU

Bakalım saçlarımız neden dökülür

Ahmet DOĞDU

Seksle bulaşan hastalıklar!

Ahmet DOĞDU