Image default
FelsefErkek

Evliliği Boşanma Girdabından Kurtarmanın Yolları

Evlilikler zaman zaman zor şartlara maruz kalır, bu şartları atlamakta kolay değildir. Çiftlerin yapmış olduğu hatalı tavırların ve davranışların birikimiyle çoğu evlilik boşanmanın girdabına doğru sürüklenir. Birçok çift boşanmaya doğru giden evliliği kurtarmak için ne yapılır sorusunun cevabını aramaktadır.

Evliliği Kurtarmak İçin Ne Yapılır?

İlişkilerde yapılan en büyük yanlış, zararsız yalanların olduğunun sanılmasıdır. Dürüst olmak her zaman uzun vadede fayda sağlar. Yalan söylemek yerine gerekirse düşünce biçiminizi ve olaylara bakış açınızı değiştirmelisiniz.

Ayrıca yapıcı olmak çok önemlidir. Her koşulda yapıcı olmaya özen gösterin. Olayları farklı bakış açısından değerlendirmeye çalışın.

Evliliği Kurtarmanın Yolları Hakkında Bazı İpuçları;

Dürüst Olmak

Dürüstlük sadece evlilik konusunda değil, hayatınızın her bölümünde benimseniz gereken insan olmanın gerektirdiği şartlardandır. Beyaz yalan olarak adlandırdığımız, sözde zararsız olan yalanlar, insan ilişkilerinde en büyük tahrip edici etkenlerdendir. Bir kişinin yalanını tespit ettiğiniz anda ona karşı güveniniz ciddi derecede sarsılacaktır. Bu noktadan sonra o kişinin her söylediğini sorguladığınızı fark edeceksiniz.

Eğer evliliğinizde yalanlar varsa, bu yalanlardan kurtulmanız ilişkinizin yararına olacaktır. Bu noktadan sonra eşinizin size hemen güvenmesini beklemeyin, güven meselesi zaman alan bir kavramdır.

 

Affedici Olmak

Harika insan olmadığı gibi harika evlilik de yoktur. Dışarıdan harika evlilik sürdürüyormuş gibi görünen çiftlerinde yaşadığı sorunlar vardır. Ancak dışarıdan öyle gözükmelerinin en büyük sebebi bu sorunlara karşı affedici duruşlarıdır.

Evliliğiniz süresince birbirinizi affetmek yerine biriktirmeyi tercih ederseniz, aranızdaki uçurum günden güne açılacaktır. Böyle bir tavra karşı eşinizin tavrı da aynı olacaktır. Ancak affedici ve yapıcı davranmaya başladığınızda bu tutumunuza hemen karşılık bulacağınızı göreceksiniz. Bunları yanı sıra evliliği kurtarma kitapları edinebilirsiniz.

Benzer Yazilar

Erkekleri Mutlu Etmenin Yolları

Kadınlar Neden Kaslı Erkekleri Tercih Eder

Ahmet DOĞDU

Kız Gibi Pazarlık Edin

Ahmet DOĞDU

Kıskançlıktan Kurtulmanın Yolları

Erkeklerin Gözünden Kadınlar

Ahmet DOĞDU

Evlenme Teklifi Etmek İsteyenler için 4 Sürpriz önerisi

Yorum Yaz