18.9 C
Istanbul, TR
Perşembe, Haz 20, 2019
FelsefErkek

Evlilik Kararı ve Sonrası Hakkında

Evlilik evlenme niyetiyle bir araya gelen erkek ve kadının aile kurumu kurması olarak sosyolojik bir tanımla karşı karşıyadır. Ancak günümüzde evlilik adeta eski toprakların ifadesiyle “oyuncak oldu”. Öyle ki senesini doldurmadan hatta bırakın senesini aylar geçmeden boşanma kararı veren çiftlerle asliye hukuk mahkemeleri dolup taşıyor. Bunun elbette önüne geçmek için evlilik kararı ve sonrası enine boyuna her iki tarafın da düşünüp taşınacağı bir konudur.

Evlilik ne tek gecelik bir ilişkiye benzer ne de çapkınlık alemine… Yuva kurmak toplumun çekirdeği olan ailelerin çocuklarının da iyi bir eğitim almış ve toplumda kaliteli bir şekilde yer edinmesi adına son derece önemli bir konuyu teşkil etmektedir. İşte bu açıdan da gerçekten evlilik kararının verilmesi her iki taraf için de çok önemlidir.

 

Aile Danışmanlarının Görüşleri

Konuya yönelik olarak mutlaka çiftlerin aile terapisi seansına katılımları gerekmektedir. Böylece evlilik kararı verirken mutlaka çiftlerin birbirine ne derecede uygun oldukları her açıdan bilinecektir. Bunun için bilimsel olarak hazırlanan testlerle çiftlerin her anlamda birbirini tanımasıda sağlandığı için bu konu her açıdan önemli bir konuyu oluşturmaktadır.

Aile danışmanlarına mutlak surette başvuruda bulunmak ve her açıdan konuyu uzmanlarıyla görüşmek her iki taraf için de önemlidir. Ayrıca sağlık tahlillerinin de bütün yönleriyle yapılması gerçekten de önemli bir diğer konuyu oluşturması adına çok çok önemlidir.

Anne veya Baba Olmaya Hazır Mısınız?

Çiftlerin anne ya da baba olmaya hazır olup olmadıkları da evlilik kararında düşünecekleri şeyler arasında gelmektedir. Bir yandan ailelerin torun özlemi diğer yandan anne adayının kucağına kendi çocuğunu almak istemesi her açıdan çiftlerin merak ettikleri konuların arasında gelmektedir. Bu yönüyle de gerçekten evlilik kararı verme süreci her açıdan büyük bir sorumluluğu omuzlamak demektir.

Benzer Yazilar

Kadının Erkek Gözünde Değeri

Ahmet DOĞDU

İlişkiler ve Genellemeler

Ahmet DOĞDU

Hak Ettiğin İlişki, Yaşadığın İlişki Mi? Emin Misin?

30’lu Yaşlardaki Bekar Erkeklerin Olmazsa Olmazı 15 Şey

Editor

Kadın Erkek İlişkilerinde İletişimin Önemi

Ahmet DOĞDU

Çekingen Erkekler İçin Kıza Açılma Yöntemleri

Editor