Image default
Vajinalog + 18

Evlilikte Cinsel Açıdan Sorun Yaşamamak İçin 5 Altın Kural

Eşler arasında evliliğin en önemli parçalarından biridir cinsellik. Sağlı cinsel yaşamı olan ciftler, kendisiyle barışık, huzurlu, ve mental olarak sağlıklı hissederler. Aslında çiftler arasındaki tüm problemler yatakta başlar ve yatakta biter. Erkeklerde cinsel yaşam kadınlardan daha çok konu olsa da kadınlar da en az erkekler kadar yatak odasında mutlu olmayı önemsiyor.

cinsel-sorunlar

Cinsel mutluluk için olmazsa olmazlar

1-etkin iletişim ve ideal ortam

Çiftler mutlaka birbirleri ile iç dünyalarını paylaşmalılar. Çiftlerden birinin isteklerini kendi içinde yaşaması birbirinden uzaklaşmaya zemin hazırlar. Çiftler  Birbirinin  hoşlandığı şeyleri mutlaka bilmeliler. Bu konuşmakar sırasında dinlendirici bir  müzik ve ruhunuzu okşayacak bir ortam hazırlayın. Partnerinize çok kızgın yada kırgınsanız sevişmeyin.

2-Önsevişme ve aşk oyunları önemli

Partnerinin vücudunu tanıyıp, onun dokunulmaktan hoşlandığı yada hpşlanmadığı yerleri keşfetmek önemlidir. Karşılıklı tatmin ve doyum bu şekilde gerçekleşir. Önsevişme süresi arttıkça yaşanan orgazm daha güçlü olacaktır.

3-Kendinizle barışık ve güven dolu olun

Ne istediğinizi bilirseniz bunu partnerinizle yaşamak daha kolay olacaktır. Kendinizi tanımaya fırsat verin verin ve bedeninizden çekinmeyin. Kendinizi özgür bırakmaz ve yeni şeyler denemezseniz asla nelerden zevk alacağınızı bilemezsiniz. Kadınlar ve erkeklerde cinsellik tabularını yıkın.

4-Hijyen

Temiz olmak her iki taraf için de olmazsa olmaz kriterdir. Eğer partnerinizden herhengi bir şekilde rahatsızsanız bunu ona kibarca söylemekten çekinmeyin. Belki o an aranızda garip bir durum olacak ama sizin bundan sonraki cinsel hayatınız için yeni bir başlangıç olacak.

5-Düzenli spor ve beslenme

Mental ve fiziksel olarak kendinizi zinde hissetmenin kadın ve erkek cinsel sağlığı açısından yarattığı fayda denemeye değer. Bedenimizde sinir sistemi ve salgı bezleri direk olarak cinsellikle ilgili faaliyetleri de yürütürler. Düzenli spor ve sağlıklı beslenme hem özgüveninizi arttıracak hem de endorfin salgılamanıza sebep olacağı için mutlu hissedeceksiniz. Böylece cinsel hayatınız da dahil tüm hayatınız olumlu yönde değişecektir.

Eğer tüm bunlar sizin için çözüm değilse mutlaka uzman kişiler ile görüşmenizde fayda var.

Benzer Yazilar

İlk Buluşma İkinci Buluşma İçin Oldukça Mühim

Editor

Sekste İdeal Süre Ne Olmalı?

Yoga Yapmayan Erkek Kalmayacak Vol.3

Ahmet DOĞDU

Kadınlar İçin İdeal Penis Ölçüsü Ne Kadar?

Editor

Eva Longoria

Ahmet DOĞDU

Kadınlar Penis Boyutunu Önemser Mi?

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz