19.4 C
Istanbul, TR
Cumartesi, Haz 22, 2019
Vajinalog + 18

Evlilikte Cinsel Açıdan Sorun Yaşamamak İçin 5 Altın Kural

Eşler arasında evliliğin en önemli parçalarından biridir cinsellik. Sağlı cinsel yaşamı olan ciftler, kendisiyle barışık, huzurlu, ve mental olarak sağlıklı hissederler. Aslında çiftler arasındaki tüm problemler yatakta başlar ve yatakta biter. Erkeklerde cinsel yaşam kadınlardan daha çok konu olsa da kadınlar da en az erkekler kadar yatak odasında mutlu olmayı önemsiyor.

cinsel-sorunlar

Cinsel mutluluk için olmazsa olmazlar

1-etkin iletişim ve ideal ortam

Çiftler mutlaka birbirleri ile iç dünyalarını paylaşmalılar. Çiftlerden birinin isteklerini kendi içinde yaşaması birbirinden uzaklaşmaya zemin hazırlar. Çiftler  Birbirinin  hoşlandığı şeyleri mutlaka bilmeliler. Bu konuşmakar sırasında dinlendirici bir  müzik ve ruhunuzu okşayacak bir ortam hazırlayın. Partnerinize çok kızgın yada kırgınsanız sevişmeyin.

2-Önsevişme ve aşk oyunları önemli

Partnerinin vücudunu tanıyıp, onun dokunulmaktan hoşlandığı yada hpşlanmadığı yerleri keşfetmek önemlidir. Karşılıklı tatmin ve doyum bu şekilde gerçekleşir. Önsevişme süresi arttıkça yaşanan orgazm daha güçlü olacaktır.

3-Kendinizle barışık ve güven dolu olun

Ne istediğinizi bilirseniz bunu partnerinizle yaşamak daha kolay olacaktır. Kendinizi tanımaya fırsat verin verin ve bedeninizden çekinmeyin. Kendinizi özgür bırakmaz ve yeni şeyler denemezseniz asla nelerden zevk alacağınızı bilemezsiniz. Kadınlar ve erkeklerde cinsellik tabularını yıkın.

4-Hijyen

Temiz olmak her iki taraf için de olmazsa olmaz kriterdir. Eğer partnerinizden herhengi bir şekilde rahatsızsanız bunu ona kibarca söylemekten çekinmeyin. Belki o an aranızda garip bir durum olacak ama sizin bundan sonraki cinsel hayatınız için yeni bir başlangıç olacak.

5-Düzenli spor ve beslenme

Mental ve fiziksel olarak kendinizi zinde hissetmenin kadın ve erkek cinsel sağlığı açısından yarattığı fayda denemeye değer. Bedenimizde sinir sistemi ve salgı bezleri direk olarak cinsellikle ilgili faaliyetleri de yürütürler. Düzenli spor ve sağlıklı beslenme hem özgüveninizi arttıracak hem de endorfin salgılamanıza sebep olacağı için mutlu hissedeceksiniz. Böylece cinsel hayatınız da dahil tüm hayatınız olumlu yönde değişecektir.

Eğer tüm bunlar sizin için çözüm değilse mutlaka uzman kişiler ile görüşmenizde fayda var.

Benzer Yazilar

Erkeklerin En Sık Yaptığı Seks Hataları

Editor

İlk Defa Cinsel İlişkiye Girecek Erkek Ne Yapmalı?

Editor

Kadınların Cinsellikle İlgili Küçük Sırları

Editor

Sertleşme Sorunun Çözümü Var Mı?

Editor

Erkekler Yatakta Nasıl Bir İlgi Bekler

Editor

Şortlu kızların tacizine uğrayan

Ahmet DOĞDU