Image default
FelsefErkek

Evlilikte doğru adımlar

Evlilikte doğru adımlar

Birbirinize aşık olursunuz. Hayatınızın kadınını bulduğunuza inanıp onunla evlenirsiniz. Güzel bir düğün, harika geçen cicim ayları öpüşmeler, koklaşmalar vs vs. Peki sonra?

Ne kadar insan evliliğini olması gerektiği gibi sürdürebiliyor? Günümüzde artık sadece 24 saat evli kalanlar bile var. Evlilik mi yoksa evcilik oyunu mu? Çocuklukta oynadığımız evcilik oyunları çocuklukta kalmalı ve artık bir yetişkin gibi davranmalıyız. Eğer evlendiğiniz insanın sizin için doğru insan olduğunuza inanıyorsanız evliliğinize değer vermeli ve onu yaşatmalısınız.

Öncelikle karşınızdaki insanla kimse sizi zorla evlendirmedi bu sizin seçiminiz, sizin aşkınız unutmayın. Yeni heyecanlar aramak uğruna yuvanızdan olmayın. Unutmayın bir başka kadın eşinizin size veremeyeceği hiçbir şey veremez. Aradığınız her şey eşinizde fazlasıyla var. Yeter ki onu kırmayın ve sadık kalın.

Kararları tek başınıza almayın. Artık tek başınıza yaşamıyorsunuz bir hayat arkadaşınız var ve hayatınıza dair kararları tek başınıza alamazsınız. Eve alınacak herhangi bir eşya belki küçük ve anlamsız olduğunu düşünüyorsunuz. Ama o evde yalnızca siz yaşamıyorsunuz. Birlikte olduğunuzu unutmayın ve birlikte hareket edin.

Anneniz ve eşiniz arasındaki dengeyi sağlayın! Anneniz ve eşiniz anlaşamıyor olabilir, anneniz bebekliğinizden beri sizin hayatınızın kadınıydı ve şimdi hayatınıza bir kadın daha girdi buna alışması için ona zaman verin ve hayatınıza giren o ikinci kadınla ne kadar mutlu olduğunuzu ona belli edin. Bunu bilmek onu biraz daha sakinleştirecektir. Biliyoruz anneniz ve eşiniz arasında kalmak oldukça zor ama eğer dengeyi kuramazsanız ikisi de üzülecek ve dolayısıyla siz de çok iyi hissetmeyeceksiniz. İkisinin de sizin için ayrı ayrı ne kadar özel olduklarını hissettirin ve kontrolü elinizde tutun.

Birbirinizi dengeleyin. Öfkeli olduğu zaman daha sakin davranmaya çalışın unutmayın ki ikiniz de öfkeli davranırsanız sonuçları daha da canınızı acıtacaktır. Karşı cinsin bir kadın olduğunu ve ne kadar duygusal davrandığını bilin. Her şeyden önce o sizin eşiniz ve çocuklarınızın annesi tıpkı sizin anneniz gibi…

 

Benzer Yazilar

En Çok İşe Yarayan Sevgili Bulma Yöntemleri

Evlilikten Önce Çiftler Nelere Hazırlıklı Olmalıdır?

Editor

Konuşmanın Cinsellikten Daha Önemli Olduğu Ortaya Çıktı

Ahmet DOĞDU

Sosyal Medyada Kadınları Etkileyen Erkek Profilleri

Editor

Mutlu Bir İlişkinin Püf Noktaları

Kadınların Erkeklerde Aradığı 5 Özellik

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz