Image default
FelsefErkek

Evlilikte Sorun Yaşamanıza Sebep Olan 8 Neden

Yeni evleniğinizde her şey mükemmel görünür ve evliliğiniz sorunsuz bir şekilde ilerler. Ama zaman geçtikçe iki insanın aynı evde yaşaması bazı problemler doğurabilir. Mesela sadece aynı evde yaşıyor olmaktan değil aynı hayatı paylaşıyor olmaktan da kaynaklanabilir. Tartışma enasında taraflardan birinin alttan almaması evliliğinizi çıkmaza götürebilir. Peki nedir evliliğinizde sorun yaşamanıza sebep olan ve devamında evliliği bitiren nedenler?

evlilikte-iletisimsizlik.jpg

1. İletişimsizlik

Eşler artık sorunlarını konuşamaz ya da konuşsa bile birbirini anlayamaz hale gelirse evliliği bitiren cümleler baş gösterir. 

2. Yalan konuşmak

Karı-koca ilişkisinde saklı durumlar olmamalıdır. Eğer yalan söylemek evlilikte alışkanlık haline getirilirse eşlerin birbirine olan güveni sarsılır. Çünkü her yalan bir gün ortaya çıkacaktır.

evlilikte-maddi-sorunlar.jpg

3. Ekonomik sıkıntılar

Günümüz koşullarında ev geçindirme derdi evli çiftlerin tartışma sebeplerinin başında gelmektedir. Refah bir hayat seviyesinde yaşamayan insanlar mutsuzluklarını en yakınlarında olan eşlerine yansıtırlar. Bu durum eğer geçici değilse ve taraflar mutlu olamıyorlarsa evlilik boşanmayla sonuçlanabilir.

4. İhanet 

 Aldatma evliliğin bitmesine neden olan büyük bir problemdir. Aldatılan kişi kendisini yetersiz hisseder. Eşler arasına bir kere güvensizlik yerleştikten sonra o evlilik çekilmez bir hale dönüşür.

evlilikte-sorun.jpg

5. Şiddet

 Şiddet sadece evlilikte değil hayatın her alanında problem çıkaran bir durumdur. Şiddetin yanı sıra aşağılanma ve fazla eleştiride evliliğin bitmesine neden olacaktır.

6. Bencillik

 Evlilik iki kişinin ortak bir hayata başlaması olduğu için eşler de bu ortak hayat için fedakarlık yapmayı bilmelilerdir. Bencillik, bir evliliği çekilmez hale getirebilir. 

7. İlgisizlik

 Büyük bir aşkla evlendiğiniz eşinize karşı zamanla ilginizin azalması evliliğinizde mutsuzluğa yer açacaktır.

8. Saygısızlık

 Hiç kimse saygısızlığı haketmez. Evliliğin temelini karşılıklı sevgi kadar saygı da oluşturur. Eğer aradaki saygı yitirilirse evlilik uzun süre devam etmeyecektir.Evliliği bitiren sorunlar arasında en önemlilerinden biri belki de budur.

Benzer Yazilar

Bağlanma Korkusu Olan Erkeğe Nasıl Davranılmalı

Erkekler İçin Bakım Ürünlerindeki Son Yenilikler

Ahmet DOĞDU

Erkeklerin Kadınlara Sormadan Edemediği Sorular

Ahmet DOĞDU

Arabasına Aşık Erkekler

Ahmet DOĞDU

İlişkiler ve Genellemeler

Ahmet DOĞDU

Erkekler Kadınlarda Ne Arar?

Yorum Yaz