Image default
FelsefErkek

Evlilikten Önce Çiftler Nelere Hazırlıklı Olmalıdır?

Evlilik, kadın ve erkeğin aile kurmak amacıyla bir araya geldikleri bir sözleşmedir. Evlilik durumu günümüzde de hız kesmeden gerçekleşen ve insanların hangi yaşa gelirse gelsin mutlaka bir gün gerçekleştirdikleri eylemdir. Yalnız kalmamak ya da çocuk sahibi olmak ve de böylelikle neslin devam etmesini sağlamak amaçlarından ötürü insanlar evlenmeye karar verirler.

Elbette evlilikte mutlaka tarafların birbirini tanıması ve birbirine sadakatle aşkla bağlanması gerekmektedir. Bunun için uzman aile danışmanlarından mutlaka evlenmeden önce danışmanlık hizmeti almak gerekir. Uzman danışmanlar evlenecek çiftlerin birbirini ne kadar tanıdıklarına yönelik onlara uyguladığı bilimsel testlerle ömür boyu bir yastığa baş koyacakları o ana dek neler yapacakları noktasında fikir vermektedir. Bu nedenle evlilik öncesi mutlaka uzman aile danışmanlarına görünmek gerekmektedir.

Çiftlerin Birbirine Vakit Ayırması

Evlenecek çiftlerin birbirini mutlaka tanıması gerekir. Bir ömür boyu birlikte olacakları kişileri mutlaka enine boyuna tanıması ve ortak özelliklerinin ne kadar birbiriyle barıştığını her açıdan bilmeleri gerekmektedir. Bir insanı tanımanın en kolay yolu kuşkusuz sürekli onunla hasbihal olmak yani onunla sohbet etmek oturup kalkmaktır. Bunun sonucunda o kişinin bütün tavırlarını ve özelliklerini çok kısa bir sürede anlamak olanaklı olacaktır.

Uzmanlardan Danışmanlık Hizmeti Alınması

Kuşkusuz tarafların bilmeleri gereken bir diğer konu evlenmeden önce hazırlık mutlaka uzman aile danışmanlarından bu konuda destek almak olacaktır. Uzmanlar aldıkları psikolojik eğitimin bir sonucu olarak ailelere her yönden danışmanlık hizmeti vererek her anlamda onların kendilerini ne ölçüde tanıyıp tanımadıklarının analizini yapacaklardır. Bu durumda da her yönüyle bu danışmanlık hizmetinin sağlamaya devam ettiği unsurlardan yola çıkılarak böyle bir hizmetin verilmesi mümkün hale gelecek nitelikler arasında bulunmaktadır. Bu evlilik öncesi hazırlık tarafların birbirlerini tanımaları gerekmektedir.

Benzer Yazilar

Erkeklerin Evlenmek İstemedikleri 10 Kadın Tipi

Ahmet DOĞDU

Kadın Erkek ilişkilerinde Güven

Ahmet DOĞDU

Kadınlar Ne İster Sorunsalı

Ahmet DOĞDU

Erkeklerde Tükenmiş Aşkın 5 Belirtisi

Erkeklerin Çekici Bulduğu 5 Kusur

Ahmet DOĞDU

Ünlü Psikatristlerden Aşk Yorumları

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz