25.3 C
Istanbul, TR
Cumartesi, Haz 22, 2019
FelsefErkek

Felsefi Erkekler Daha Mı Çekici Oluyor?

Tamamen kişiye göre göreceli olan beğeni kavramı, elbette ki ilişkilerde de taraflar üzerinde büyük bir etki alanına sahiptir. Günümüz popüler kültürü içerisinde çekicilik kavramı artık ne kadar aktif sosyal medya kullanıldığı ya da hangi markalara sahip olunduğuna göre geliştiği için, çeyrek asır öncesine kadar geçerliliğini koruyan düşünce insanlarına olan ilgi de yerini daha hareketli ve tam olarak ”parti insanı” olarak tanımlanan kişilere bırakmaya başladı. Ancak felsefi karakterlerin her dönemde olduğu gerçeği göz önüne alındığı zaman, ilişkilerde bu kişilerin halen rağbet görüp görmediği sorusu da akıllarda belirmeye devam ediyor.

Sokrates, Antisthenes, Chrysippos, Epikouros

Eğer ki felsefe bir hayat biçimi olarak kabul edilirse ve reel olarak felsefi konular hakkında hatırı sayılır bir bilgiye sahip olunursa, bu birikim hayata bakışı değiştireceği gibi ilişki içerisindeki duruşu ve beklentileri de aynı oranda etkileyecektir. Gerçek olarak felsefe akımını kendilerine benimsemiş olan erkekler, sanıldığı gibi içlerine kapanık olmamakla birlikte daha fazla sosyalleşebilen ve hayatın getirdiği her sonuçtan marjinal faydayı çıkartmayı başarabilmiş olan erkeklerdir.

Dolayısıyla bu yapıları kadınlar üzerinde oldukça arzulanır ve ilgi çekici bir etki yaratmalarını da beraberinde getirebilmektedir. Ancak sırf girmiş olduğu mekanlar ya da ortamlar içerisinde karşı cinsi etkilemek adına felsefe ile ilgileniyor gibi görünen erkekler, kadınların aslında ne kadar zeki varlıklar olduklarını hesaba katmayan kişiler oldukları için mevcut çekicilik oranlarını da kendi elleriyle azaltmış olmaktadırlar.

felsefi-karakterler

İlişki dünyası içerisinde şu bir gerçektir ki, kendisi gibi davranan kişiler her zaman daha doğal ve daha samimi olmaktadırlar. Kendilerini olduklarından farklı gösteren kişiler ise, bu tutumları sonucunda uzun süreli bir beraberlik elde edememektedirler. Dolayısıyla felsefe ile gerçekten ilgilenen ve bu konu hakkında yeterli birikime sahip olan filozof erkekler de, karşı cins tarafından oldukça beğenilmekte ve ilişki içerisinde söz sahibi olan taraf konumunda olmaktadırlar.

Benzer Yazilar

Erkekler Kadınlarda İlk Neye Bakar?

Editor

Bir Erkeğin Sizi Oyaladığını Nasıl Anlarsınız?

Ahmet DOĞDU

Bayanların hoşlandığı erkek tipleri

Ahmet DOĞDU

Erkekler Hangi Yemeklerden Hoşlanır?

Editor

Romantik Bir İlişki İçin Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Futbolu Seven Kadın Erkekler İçin Çekici mi?

Editor