Image default
Sportaküs

Fenerbahçe’nin Yeni Forma Sponsorları Belli Oldu

Fenerbahçe’nin başkanı Ali Koç bu camiayı yine halkın takımı yapma yolundaki çalışmalarına aralıksız devam ederek Fenerbahçe’nin sponsor arayışlarına da el attı. Koç Holding’in de başındaki isim olarak Koç şirketler grubu arasında yerini alan TÜPRAŞ ile 3 yıllığına anlaşmaya varılacağını FB TV’den yaptığı açıklamalayla net bir şekilde açıklamış oldu.

Yerli Göğüs Forması Sponsoru

Kulüp başkanı yaptığı açıklamada bir yerli bir de yabancı olmak üzere göğüs formasında iki yeni sponsora yer vereceklerini dile getirdi. Toplamda 104 milyon dolarlık sponsorluğun konuşulduğu şu sıralarda kendisinin de üstlendiği Koç şirketler grubu arasında yer alan TÜPRAŞ (Türkiye Petrol Rafinerileri Anonim Şirketi) şirketinin muhtemelen yerli göğüs forması olarak düşünüldüğünü belirtti.

Yabancı Göğüs Forması Sponsoru

Öte yandan yabancı göğüs forması sponsoru için dünyanın önde gelen araç kiralama şirketi Avis şirketiyle görüşmelerde sona geldiklerini sözlerine ekleyerek fenerbahçe yeni forması hakkında merak edilen tüm sorulara açıklık getirdi. Buna dayanarak her açıdan kulübün kasasına 104 milyon dolarlık bir gelirin girmesi hedeflendiğinin altını çizdi. İşte bu özellikler baz alındığı zaman hem yerli hem de yabancı göğüs forması konusunda kulüp olarak sponsorlarıyla daha da güçlü olacaklarının altını çizdi.

Qatar Airways’le Anlaşılamadı

Yabancı sponsor olarak düşünülen Qatar Airways ile anlaşmazlıkların patlak vermesi nedeniyle ekonomik anlamda resmi ilişkilerin tamamen sona erdiği ve fenerbahçe yeni göğüs forması konusunda dünyanın önde gelen havayolu şirketiyle anlaşmaya varılamadığının altı çizildi. Bu açıdan da ilişkilerin tamamen askıya alındığı resmi olarak da açıklandı.

Avis Yeni Göğüs Forması

Qatar Airways ile anlaşmalarda pürüz yaşanmasının ardından dünyanın önde gelen Amerikan merkezli araba kiralama şirketi olan Avis’le resmi olarak anlaşıldı. 2019/2020 lig sezonundan itibaren artık fenerbahçe avis forması tüm resmi maçlarda göğüs forması olarak karşımıza çıkacak. Bu da her yönden Fenerbahçe’nin araç kiralama şirketlerinin önde gelen markasıyla yapmış olduğu 3 yıllık sponsorluk şirketinin resmi olarak kamuoyuyla paylaşılması anlamına geliyor. Bu yönleriyle her anlamda kulübe toplamda 104 milyon dolarlık katkı sağlanacak.

Benzer Yazilar

Spordan Sonra Ne Yemeli?

Ahmet DOĞDU

Koşu Öncesi Neler Yenmelidir?

Editor

Şehirde Bisiklet Zamanı

Ahmet DOĞDU

Fitness Sporuna Başlamamız İçin 5 Sebep

Editor

Fitness: Motivasyon İçin İpuçları

Editor

Halı Sahada Kazanmanın Püf Noktaları

Ahmet DOĞDU