Image default
Sportaküs

Fitness Yaparken Protein Tozu Nasıl Kullanılmalıdır?

Protein, fitness ve diğer spor alanlarında spor yaparak vücut geliştirmek isteyen sporcular tarafından çok sık kullanılmaktadır. Protein maddesi kas yapımını en hızlı sağlayan maddedir. Düzenli ve doğru protein kullanımı sayesinde fitness sonucunda vücut geliştirme süreci daha hızlı bir şekilde olmaktadır. Eğer fitness yaparken protein tozu kullanılacak ise mutlaka protein tozu kullanım şekli öğrenilmelidir aksi takdirde protein tozu kullanımından gerekli verim alınamamaktadır.

protein-tozu.jpg

Bir sporcunun vücut geliştirmek için ihtiyacı olan 50 gram protein doğal yollar ile 6 yumurtaya denk gelirken vücut süt ile karıştırılmış ve hızlı kas oluşumunu sağlayan bir bardak protein tozu ile protein ihtiyacını daha hızlı bir şekilde karşılamaktadır. Bu nedenle de fitness yaparken doğru protein tozu kullanımı oldukça önemli bir etkendir.

Protein Tozu Zararlı mıdır?

Fitness ve diğer spor alanlarında düzenli spor yaparken aynı zamanda düzenli protein tozu kullanan birçok sporcu vardır. Halk arasında protein tozu kullanımı zararları sıkça konuşulsa da aksine zararı olmayan ve oldukça faydalı olan bir gıda takviyesi olmaktadır. Doğru ve bilinçli kullanım sonucunda protein tozunun hiçbir yan etkisi ya da zararı dokunmamaktadır.

protein-tozu-kullanimi-nasil-olmali.png

Protein Tozu Nasıl ve Ne Kadar Kullanılmalıdır?

Doğru kullanıldığı takdirde muhteşem bir kas yapısı oluşumuna ortam hazırlayan protein tozu etkili bir şekilde kullanılmaz ise gerekli verimi de sağlayamayacaktır. Bu nedenle de protein tozu neyle içilir ve miktarı son derece önemlidir.

Protein tozu su ya da süt ile bir ölçek karıştırılarak tüketilmekle birlikte en çok tercih edilen tüketim şekli bir bardak süt ile bir ölçek protein tozudur.

Protein tozu sabah uyandıktan sonra bir ölçek, antrenmandan yarım saat önce ve yine antrenmandan yarım saat sonra bir ölçek şeklinde tüketilmelidir. Sabah uyanıldığında tüketilen bir ölçek protein oldukça önemlidir çünkü gün içinde ayrılacak olan fitness zamanına vücudun daha hızlı bir şekilde kas yapması için vücudu hazırlamaktadır.

Benzer Yazilar

Spor Salonu Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Şey

Editor

Türkiye’de Golf

Ahmet DOĞDU

İspanya Futbol Ligi: La Liga’nın Yakışıklıları

Ahmet DOĞDU

Kardiyo Egzersizinde Daha Fazla Yağ Yakmanın Yolları

Editor

Bayan İçin Karın Gerdirme Hareketleri

Editor

Protein Tozlarının Kas Yapmada Vücut Geliştirmede Etkisi Veya Önemi Var Mı?

Editor

Yorum Yaz