16.8 C
Istanbul, TR
Cumartesi, Haz 22, 2019
Genel

Flört Aşamasındaki Heyecanı Kaybetmemenin Yolları

Gerek kadınlar gerekse de erkekler birbirlerinden hoşlandıklarında bu duygularını ifade etmek ve karşısındaki kişiyi etkilemek için çaba gösterirler. Sevdiğini etkileyebilmek adına özellikle flörtteyken yapılması gerekenler arasına farklı sürprizleri, hobiler üzerinden hareketle buluşmaları planlamayı sayabiliriz. Flört döneminde yapılması gerekenler ilişkinin daha yakın ve samimi şekilde oluşmasını sağlayacaktır. Ancak bu aşamada yetersiz kalmak, heyecanı yukarda tutamamak ve kendini abartılı veya eksik tanıtmak ilişkinin noktalanmasına neden olacaktır. genellikle flört dönemi heyecanlı ve güzel geçmektedir. Ancak bazen ilişki ilerledikçe aynı ilişki ortamı yakalanamamaktadır. Bu nedenle flört dönemi heyecanı korumak için bazı hususlara dikkat edilmelidir.

flort-asamalari

Farklı Şeyler Deneyin

Flört aşaması ilişkinin başlangıcı olduğundan çiftler birbirlerini tanımak ve keşfetmek isterler. keşfettikçe heyecanları artar ve ilişki devam eder. Flört döneminde yapılması gerekenler aslında kendiliğinden oluşan şeylerdir. Yani flörtteyken yapılması gerekenler karşı cinsi etkilemek üzerine, kur yapmakla birlikte gelişen bir süreci kapsar. Bu aşamada bazen çiftlerden birinin, ilerde aynı heyecanı, aynı sevgiyi yaşayamazsak, kaygısı yaşadığını duymuşsunuzdur. Bu elbette ilişki ilerledikçe alışkanlıklar ve sıradanlığın etkisi ile oluşabilecek ilişki bozuklarının kaygısı olarak ortaya çıkmaktadır.

yeni-iliskiler.jpg

Bu nedenle ilişki flört aşamasını geçip daha uzun sürelere doğru ilerledikçe flört dönemi heyecanı korumak için farklı arayışlara gidilebilir. Elbette her ilişkide inişli çıkışlı süreçler olacaktır. Bu nedenle aynı duyguları korumanın yanında heyecanının da farklılaştırılması gerekir. Bu konuda çiftlerin farklı şeyler denemeleri mantıklı olacaktır. Farklı yerlere tatile gitmek, farklı yerlerde farklı şeyler yemek, belki birlikte oturdukları evi, eşyaları değiştirmek bile ilişkinin yenilenmesi ve sanki sıfırdan başlıyormuş gibi hareket etme imkanı tanır.

Farklı Duygular Biriktirin

 Flörtteyken yapılması gerekenler bambaşkadır. Bunları ilişkinin devamında aynı şekilde ve eksiksiz beklemek de yanlış olabilir. bunun yerine farklı duygular biriktirin. Yani sevgi ve aşkınız elbette azalmayacaktır. Ama sadakatin, saygının ve anlayışın daha fazla hüküm sürdüğü bir ilişkiye doğru yönelin. Flörtteyken yapılması gerekenler yanında flört dönemi heyecanı korumak için tüm duyguları harekete geçirmek lazım. Heyecanın yanına, anıların verdiği hisleri, birlikte olmanın bir şans olduğu yönündeki duygusal birikimleri de ortaya çıkarmak daha güzel bir ilişki için ideal olacaktır.

Benzer Yazilar

Oyun Teknolojisi ve Gelişimi

Editor

Prezervatif Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Editor

2019 Yaz Teknolojisi

Editor

Nerede O Eski Aşklar

Editor

Dikkatleri Üzerinize Çekmenin 5 Yolu

Editor

Erkeklerin Işıltılı Bakışlarını Sakladığı Gözlük Modelleri

Editor