Image default
Genel

Flört Döneminde Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

İlişkinin süresini belirleyen, belki de iki kişinin ileriye dönük sağlam temellerinin atıldığı bir dönem flört dönemi. Hem erkek hem kadın için yeni birini tanımanın vermiş olduğu heyecanın hat safhada olduğu bir dönem. O ilk heyecanlar, ilk buluşmalar, flört aşamasında mesajlaşmalar ileride mutlulukla bahsedecekleri anılar adeta. Aslında bu dönem oldukça önemli. Kişilerin birbirini tanıma yolunda oldukları bu dönemde aslında ilişkinin temelleri de atılmış oluyor. Peki flört döneminde nasıl davranılmalı veya nelere dikkat edilmeli bu konuya değinmeye ne dersiniz?

flort-doneminde-nasil-davranilmali.jpg

Kendin ol

İki taraftan biri kendisi gibi davranmazsa karşı tarafa göre şekillenirse ilişkinin temelleri bu şekilde atılmış olur. Belki bu dönemde sonlanması gereken ilişki, ilerde ilişki döneminde sonlanma aşamasına gelebilir bu durum iki taraf için de kalp kırıklığıyla sonuçlanabilir.

flort-doneminde-nasil-davranilmalidir.jpg

Dürüstlük

yeni tanışmış oldukları için flört dönemi genel olarak duyguların yoğunlukta olduğu heyecanlı bir ruh hali içinde olurlar. Bu durumda birbirini tanımak için kadın ve erkeğin birbirine sorduğu soruların sonuçları olumsuz bile olsa dürüstçe cevaplanması gerekiyor. Söylenmiş olan bir “beyaz yalan” bile karşı taraf için güven problemlerinin, şüphelerin adeta bir başlangıç noktası olacaktır. Ama tabi ki dürüst davranılırken flört döneminde mesajlaşma incelikleri de atlanılmamalıdır.

flort.jpg

Sorunları Görmezden Gelmeyin

Kadın ve erkek her zaman birbiri için çok bilinmeyenli bir denklem gibi. Anlaşmazlıklar, fikir ayrılıkları mutlaka çıkacaktır. Özellikle flört döneminde yaşanan fikir ayrılıklarını mutlaka masa yatırılması kişilerin birbirleri ile konuşması gerekmektedir. Bir fikir ayrılığının üzeri toprakla kapatıldığında farklı konularda yaşanan fikir ayrılıkları o toprağın üzerine adeta su görevi görür ve çok eski bir konu bile filizlenerek büyümeye daha büyük sorunlara yol açmaya sebebiyet verebilir.

Tabiki bu dönemde genellikle akıllarda “Şimdi biz neyiz?” sorusu dolaşıyor. Yani flört dönemi ne kadar sürmeli diye soruyoruz aslında. Bu iki tarafın birbiriyle uyumlarına bağlı bir soru aslında. İki tarafta fazla sıkılmadan bunalmadan flört döneminden bir üst çıtaya ne zaman çıkılır bu iki tarafında birlikte karar vermesi gereken bir konudur.

Benzer Yazilar

Uzak Durmanız Gereken Kadın Profilleri

Tatil Rotanızı Kendiniz Belirleyin

Editor

Şampiyonlar Ligi Gecesine Türk Damgası

Editor

10 Adımda Seyahat

Ahmet DOĞDU

Kalıcı Bir Evlilik Mi İstiyorsunuz?

Ahmet DOĞDU

Erkeklerde Cinsel İsteksizliğin Nedenleri

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz