Image default
Garaj

Ford’un yeni tasarımı 2017 Model Ford Fiesta

Otomobil sektörünün en önde gelen markalarından biri olan Ford, piyasaya süreceği yeni modeli olan 2017 Model Ford Fiesta’ yı en çok satan araç olma beklentisi ile 2017 yılında satışa çıkarmaya hazırlanıyor. Ford bilindiği üzere, geleneksel şehir içi arabaları olarak oldukça başarılı küçük araçlar üretmekte.

Ford’un satış ve pazarlama yöneticisi Stephen Odell’ ın söylediğine göre; bu otomobil piyasada uzun süre canlı ve yeni olarak kalacak. 2017 Model Ford Fiesta, yüksek motor performansının yanı sıra düşük yakıt tüketimine de imkân sağlıyor. Otomobilin gösterilen ilk resimlerine göre eskisinden daha şık ve modern farlara, daha agresif sert görünümlü bir tampona, eskisinden daha geniş spor arka kısıma, yenilenmiş bir ızgaraya ve Ford hatchback modelden de daha geniş olacağa benziyor.

2017 Model Ford Fiesta’ nın güç seçenekleri ise benzinli ve dizel motor olarak karşımıza çıkıyor. Ford Fiesta, eski modeline göre çok daha güçlü bir motora sahip ve 1.6-Litrelik 4 silindirli ünitesi, 264 beygire kadar çıkabilen güç imkânı bulunmakta. Bu yeni otomobil 6 saniye içerisinde 60 millik bir ivme kazanabiliyor. Teknik olarak da makyajlanmış olan Ford Fiesta, yeni nesil Ford’un EcoBoost motoruna sahip. Ayrıca motor start-stop sistemi ile doğrudan yakıt enjeksiyonuna sahip olacak. 26mpg, 35 mpg ve 28 mpg şehir içi, karayolu ve kombine yakıt ekonomisi sunuyor.

160.1-inç uzunluğunda ve 71.6-inç genişliğinde olan aracın yüksekliği ise 57.2-inç olarak ölçülüyor. Ford Fiesta aynı zamanda LED farlara ve stop lambalarına sahip bulunuyor.

Oldukça sportif dış görünümünün harici iç dizaynı da bir o kadar lüks ve konforlu gözüküyor. Deri kaplı eşyalarının yanı sıra yeni kapı panelleri, koltukları, torpido ön paneli ise yeni bir dizayn ile kaplanmış. 2017 Model bu otomobil SYNC 3 eğlence sistemine de sahip bulunuyor.

2017 Model Ford Fiesta çıkan haberlere göre aracın 2017 yılı içerisinde satışa sunulacağı bekleniyor. Bu yeni otomobilin fiyatı ise 25.000 Dolar ile 30.000 Dolar arasında değişmekte.

Benzer Yazilar

Aston Martin DB11 Özellikleri

Editor

Araç Firmalarının Müşteri Memnuniyeti Kapsamındaki Uygulamaları

Editor

Otomobillerde Güvenlik Sistemleri

Editor

Rüya Otomobiller

Ahmet DOĞDU

Araba Alacaklar İçin 10 Tavsiye

Editor

Toyota Supra Efsanesi Geri Döndü!

Editor