24.9 C
Istanbul, TR
Çarşamba, Tem 17, 2019
Erkek Sağlık

Fue Saç Ekimi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Fue Saç Ekimi Nedir?

Fue saç ekimi,  2002 yılından sonra uygulanmaya başlayan bir yöntemdir. Kişilerin ense köklerindeki saçların kesi  oluşturulmadan toplanması metoduna dayan bir saç ekim yöntemidir. Bu toplanan saç kökleri ise kelleşmenin görüldüğü alanlara nakledilir. Kendinden önceki yöntemlere göre oldukça konforlu bir saç ekim yöntemidir. Bu yöntem dikiş gerektirmediği için de saç derinizde bir iz bırakmamaktadır.

Fue Saç Kesimi Yönteminin Avantajları

Fue saç kesimi, ense köklerindeki sağlıklı saç köklerini seçerek, toplanması amaçlanmıştır. Ayrıca fue yöntemindeki donor olan kısım çok daha hızlı bir şekilde iyileşmektedir. Ayrıca operasyon sonrası da hiçbir iz kalmamaktadır. Ayrıca bu yöntem sayesinde toplanan kıl kökleri vücudunuzdaki herhangi bir yer için de kullanılabilmektedir. Bunun dışında sağlıklı kıl kökleri toplanırken, diğer köklere de zarar verilmemektedir.

Fue Saç Ekim Yöntemi Ve Saç Ekimi Öncesi

Saç ekimi yapılmadan önce, saç ekimi yaptırmak isteyen hastaya öncelikle kan testi yapılmalıdır. Hastada şeker hastalığı, tansiyon, hepatit, AIDS gibi hastalıkların olması halinde operasyonun yapılıp yapılamayacağı ve hastalığın hangi aşamada olduğuna göre değişiklik göstermektedir. Bu hastalıkların tespiti halinde kişiye özel testler uygulanır ve doktor bazen bu operasyonu iptal edebilir.

Fue Saç Ekimi İle Saç Köklerinin Toplanması

Öncelikle yapılan ilk işlem, ense bölgesinden sağlıklı saç köklerinin toplanması işlemidir. Bu işlem yapılırken, sağlıklı saç kökleri bir cihaz sayesinde tek tek yumuşatılır. Ardından da greft denilen aletlerle toplanabilmektedir. Her greftin içerisinde 3 ya da 8 tane saç kökü bulunabilmektedir.

Fue Saç Kesimi İle Kanalların Açılması

Saç köklerinin toplanması işleminden sonra, toplanan saç kökleri hemşireler tarafından düzgünce bir pete yerleştirilir ve ekim işlemine hazır bir hale gelinir.  Kanalların açılması için  kanalların açılması istenilen bölgeye lokal anestezi uygulanır ve uyuşturulur. Bu kanallar toplu iğne ucundan daha küçük olur ve saç kökleri bu kanallara yerleştirilir.

Benzer Yazilar

Gece Ereksiyonunun Nedeni Nedir?

Editor

Kilo verebilmek için saat 16’dan sonra karbonhidratlı yiyecekler yememek gerekiyormuş. Doğru mu?

Erkek Sağlık

Vazektomi Nedir?

Editor

Traş Olurken Neye Dikkat Etmeli?

Ahmet DOĞDU

Sağlıklı Beslenme Neden Önemlidir?

Editor

Banyodan Sonra Bu Testi Yaparak Kanseri Önleyin!

Editor