3.5 C
Istanbul, TR
Cumartesi, Şub 23, 2019
Vajinalog + 18

G Noktası Nerededir G Noktası Nasıl Bulunur?

G noktası çok konuşulan, cinsel hayat içerisinde sürekli dile getirilen ama nerede olduğu, özelliklerinin ve nasıl bulunabileceği yönünde soru işaretleri giderilmemektedir. Uzmanların G noktasının yeri ve ne özellikleri olduğu yönünde araştırmaları ve açıklamaları mevcuttur. Vajina içinde hassas nokta olarak bilinen bu nokta ile ilgili ilk araştırmalar 1940 yılında yapılmıştır. Vajina içindeki en erojen noktanın olduğu tespit edilen bu araştırma neticesinden, G noktasına temasın cinsel orgazmın gerçekleştirdiği ortaya konmuştur.

g-noktasi

G noktasına vajinanın açıklığından 5 ile 8 cm yukarısında bulunan bölgenin adının verildiğini söyleyebiliriz. G noktası nasıl bulunur dersek, kadının sırtüstü yatar vaziyette aldığı pozisyon ile bulunabildiğini söylemek gerekir. Bu şekilde avucunuzu yukarıya getirecek şekilde vajina içerisine 1 veya 2 parmağınız yardımıyla, vajinanın ön duvarına değmeniz yeterlidir. Bu şekilde G noktasının yeri tespit edilebilir.

Parmağınızın vajina içerisinde 5 ile 8 cm yer aldığında, parmağınızı yukarı doğru kıvırdığınızda bu bölgeye temas etmiş olursunuz. Bu bölgeye temas edildiğinde, noktanın şiştiğini ve biraz da büyüdüğünü görmeniz mümkündür. Şişen G noktasının önce kadında idrar yapma isteği gibi bir duyguya kapılacağını söylemek mümkün. Ancak ardından zevk almasının ve doyum noktasına ulaşmasının yakalandığını göreceksiniz.

g-noktasi-nerede

G noktasının bazı kadınlarda bulunmadığı da bilinen bir gerçektir. Bunun yanında G noktası bazı kadınlarda zevk yerine acı da verebilmektedir. G noktasına temas edildiğinde bazı kadınların acı hissettikleri, bundan zevk almadıkları da bilinmektedir. Bu etken olumsuz olarak algılansa da psikolojik ve fizyolojik farklılıkların, bireylerde farklı şekillerde görüldüğünün bir sonucudur. Böyle bir sorun yaşıyorsanız eşinizin veya partnerinizin bir cinsel sorununun veya bir hastalığının olduğunu düşünmeyin. Farklı pozisyon ve şekillerde sevişmenin yollarını deneyin.

Benzer Yazilar

Erkekleri Tahrik Eden Kadın Davranışları

Editor

Erkekler İçin Afrodizyak Etkili 3 Yiyecek

Editor

Cinsel İlişkide Fit Performans Nasıl Yakalanır?

Editor

Antigua’da Bir Güzel

Ahmet DOĞDU

Cinsel Yaşamı İyileştirmeye Yönelik Öneriler

Editor

Sertleşme Sorununa Sert Bir Bakış

Editor