Image default
Erkek Sağlık

G-noktası nedir?

G-noktası nedir?

G-noktası adını 1944 yılında G-noktasından ilk kez bahseden Alman jinekoloji profesörü Ernst Gragenberg`den alıyor. Ancak g-noktası binlerce yıldan beri tantrik seksin yaygın olduğu Asya ülkelerinde “şehvet noktası” olarak biliniyor. Bu noktanın özelliği saatlerce erotik haz sağlayabilecek, cinsel açıdan bir kadının en hassas olduğu yer olması. G-noktası uyarılan kadınların sekse karşı uzun saatler boyunca bitmek tükenmek bilmeyen bir istek duyacağı söyleniyor.


G-noktası nerededir?

Varlığı seks dünyasındabir bilmece haline gelen G-noktası burun, ağız ya da kulak gibi tam olarak “şurada”  denilebilecek bir yerde değil. Zaten yapılan araştırmalar kadınların I`unda g-noktası olmadığını ya da kadınların henüz g-noktalarını keşfetmediklerini gösteriyor. Geri kalan Q`lik kısım için ise farklılıklar söz konusu. Zira her kadının anotomik yapısı farklı. Ancak genel olarak g-noktasının vajinanın ön duvarına yaklaşık 2.5 santim büyüklüğünde bir yer olduğu biliniyor. Aslında nokta kelimesi, Almanca terimin tam karşılığı. Ancak gerçekte g-noktası bir nokta olmaktan çok bir bölge. Bu noktanın tam yerini belirlemek ise cinsel partnerlere kalıyor.
G noktası nerede olduğu daima merak edilmiştir. G noktasının tam yeri hakkında değişik iddialar olsa da Dr. Grafenberg’e ve şu anda ağırlıklı olarak kabul edilen görüşe  göre, vajinanın ön üst duvarında, girişten sonraki yolun 1/3lük kısmının sonunda (girişten yaklaşık 4 cm sonra) kadının prostat bezine temas etmenin  mümkün olduğu bir bölge vardır. Kadındaki prostat bezinin adı Skene bezidir ve erkekteki prostattan daha küçüktür. Aynen erkekteki gibi kadınınki de idrar yolunu çıkışına yakın  çevreler. O meşhur büyük hassasiyetin kaynağı temas edilen vajina ön duvarı değil, bu duvarın hemen ardında bulunan  bezler ve kanallarıdır. Son yıllarda yapılan çalışmalarda ise “G noktası” nın birkaç santim büyüklüğünde olduğunu belirleyen bilim adamları bu bölgenin cinsel ilişki sırasında PDE5 adlı bir protein salgıladığını; PDE5 salgısı fazla, Skene guddesi ise büyük olan kadınların daha kolay orgazm oldukları iddia edilmektedir.


G-noktası nasıl uyarılır?

G-noktasını en çok uyaran pozisyonlar kadının önde, erkeğin arkada olduğu kaşık gibi pozisyonlar. Ayrıca kadının üstte olduğu pozisyonlarda kadına daha çok kontrol verdiği için g-noktasının uyarılmasını kolaylaştırabilir. Misyoner pozisyonunda g-noktasını bulma şansınızı arttırmak için,  partnerinizin bacaklarını omuzlarınıza koymanız gerekiyor.
G Noktası ( g point) olarak adlandırılan anatomik  bölgeye birkaç dakika boyunca  aralıksız masaj yapıldığında sürecin çok yoğun bir orgazmla  sonuçlandığı kabul edilmektedir. Bu orgazmın, klitoral  orgazmdan çok daha farklı ve daha yoğun olduğu ifade  edilmektedir. Her iki orgazm türünün beyinle sinirsel  bağlantıları da farklıdır. Öyle ki, vajinal orgazm esnasında  G Noktası   olarak bilinen bölgenin uyarılabilmesi için, kadının hali  hazırda cinsel yönden uyarılmış ve istekli olması gerekir. Aksi takdirde bu bölgenin hassasiyetinde artış olmamaktadır. Öncelikle, uyarma derinlemesine, uzun  süreli ve iyice bastırarak yapılmalıdır. İlk önce zevke eşlik  eden ve rahatsızlık verecek düzeyde bir idrar yapma isteği  hissedilebilir. Uyarmaya  devam edildiği takdirde bu duygu  ortadan kalkar ve yerini tamamen zevke bırakır. Bir süre sonra, kadında yoğun bir orgazm ve buna eşlik eden ejakülasyon görülür.


Benzer Yazilar

Aşırı Kilolu Erkekler İş Dünyasında Nasıl Karşılanıyor?

Editor

Erkeklerin Kabusu Prostat Kanseri

Ahmet DOĞDU

Doğal Yollarla Testosteron Artırmak Mümkün Mü?

Ahmet DOĞDU

Varikosel Hastalığı Nedir? Belirtileri ve Tedavisi Nasıldır

Editor

Sabah Koşusuna Çıkmayı Düşünenler için Tavsiyeler

Ahmet DOĞDU

Kilo verebilmek için saat 16’dan sonra karbonhidratlı yiyecekler yememek gerekiyormuş. Doğru mu?

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz