Image default
Erkek Sağlık

G noktasında son nokta!

Türkiye’deki kadınların vajinismus, orgazm olamama, cinsel isteksizlik gibi sorunları devam ediyor. Bunlar eskiden sorun olarak algılanmazken özellikle son 10 yılda durum değişti; bu tür sıkıntılar artık daha rahat dile getiriliyor ve çareler aranıyor. Uzmanlar da başta vajinismus olmak üzere, ağrılı cinsel birleşme (disparoni), cinsel isteksizlik, orgazm olamama (anorgazmi) gibi cinsel işlev problemleriyle ilgili çalışmalara ağırlık veriyor. Bu alanda çalışan jinekolog ve cinsel terapist Dr. Süleyman Eserdağ ile kadınların yataktaki problemlerini konuştuk. İşte çarpıcı verilerle meselenin satır başları…

BÜYÜTME İŞLEMİ İÇİN 1-2 DAKİKA YETERLİ
Son yıllarda özellikle ABD’de başlayıp dünyaya yayılan “G shot” adı verilen G noktasını büyütme işlemi popüler hale geldi. Biz de “G shot” işlemini uyguluyoruz. Cinsel ilişkide haz sorunu yaşayan kişilere uygulanan “G shot” yeni bir metot. Etkinliği konusunda jinekologlar arasında henüz kesin bir görüş birliği yok. “G shot” işlemi cerrahi bir ameliyat sayılmaz; G noktasına doğal bir kolajen madde enjeksiyonu yapılarak bu noktanın büyümesi sağlanıyor. Bu işlem genel veya lokal anesteziyle yapılıyor, yaklaşık 1-2 dakika sürüyor. G noktası büyütme işlemi sonrasında; cinsel ilişki sırasında uyarılma, haz ve memnuniyetin arttığı, orgazmın daha kolay ve rahat gerçekleştiği görülüyor. İşlem sonrasında kişi normal hayatına aynı şekilde devam edebiliyor, hatta aynı gün ilişkiye girebiliyor. Kolajen maddenin etkinliği 4-6 ay sürüyor.

EN YAYGIN CİNSEL SORUNLAR ANORGAZMİ VE VAJİNİSMUS
Türkiye’de ve dünyada kadınlarda en sık görülen cinsel işlev sorunu anorgazmi, yani orgazm olamamak. Çiftleri doktora en çok götüren sorun ise vajinismus. Çünkü vajinismus problemi yaşayan çiftler, bir süre sonra çocuk sahibi olmak istediklerinde, tedavi yollarını aramaya başlıyorlar. Türkiye’de geleneksel öğretilerle “ilişkide haz alan kadın değil, erkek olmalı” şeklindeki bakış açısı hâlâ sürüyor. Ama büyük şehirlerde ve eğitimli kesimlerde durum biraz farklı. Orgazm olamamayı sorun olarak gören eğitimli kadınlar internette bununla ilgili araştırma yapıyor, yakın arkadaşlarıyla konuşuyor, sonra da cinsel terapistlerin yolunu tutuyor. Modern cinsel terapi yöntemleriyle anorgazmi ve vajinismus yüzde 100 tedavi edilebiliyor.

TÜRKİYE’DE 6 KADINDAN BİRİ EŞİYLE SEVİŞEMİYOR
Şimdiye kadarki klinik çalışmalardan elde ettiğimiz istatistiksel veriler gerçekten çok çarpıcı: Vajinismus sorununun görülme sıklığı yaklaşık yüzde 10. Buna bir de ağrılı cinsel birleşme (disparoni) sorunu eklenince bu oran yüzde 15-20’lere çıkıyor. Neredeyse her 5-6 kadından biri eşiyle hiç ilişkiye giremiyor veya cinselliği son derece zor, ağrılı bir şekilde yaşıyor. İlişki sırasında anorgazmi konusunda ise sağlıklı veriler pek yok. Ama bununla birlikte, klinik deneyimlere göre, anorgazmi görülme sıklığı yüzde 40 ila 60 oranında.

YENİ BİR TEDAVİ YÖNTEMİ HİPNOTERAPİ
Vajinismus tedavilerinde, uygun hastalara uyguladığımız hipnoz yöntemiyle tedavi süresi kısalıyor ve hızlanıyor. Ayrıca günlük yoğunlaştırılmış tedavi programlarıyla birkaç yıldır tedavi edilememiş hastalar dahi 3-4 gün gibi çok kısa bir sürede çözüme kavuşabiliyor. Hipnoz, bu konudaki yardımcı yöntemlerden biri. Bilinçaltına inilmesini, kişilerin kendine güven duygusunun artırılmasını, kasların gevşemesini ve rahatlamayı amaçlayan hipnoz, tedaviyi destekliyor.

FÜSUN SAKA- GAZETE HABERTURK- HT PAZAR

Benzer Yazilar

Kegel Egzersizleri Erken Boşalmayı Önlemede Etkili Oluyor

Editor

Erkeklerde Kas Gelişimini Etkileyen Faktörler

Erkekler aldatmaya nasıl bakıyor?

Ahmet DOĞDU

Erkek Saç Bakımında, Doğal Tüyolar!

Ahmet DOĞDU

Afrodizyak Besinler

Ahmet DOĞDU

Sex teklif eden bir erkeğin kabul edilme olasılığı nedir?

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz