Image default
Genel

Gardrobunuzu Düzenleme Yöntemleri

Genel kanı olarak erkeklerin gardırobunun hep dağınık olduğu zannedilir. Aslında erkekler kadınlar kadar stil sahibi olsalar da giyim parçaları konusunda daha az alternatife sahip olduklarından dolapları da bir kadına göre düzenlidir. Ama elbette bu konuda acem olan erkekler de yok değil.

Gardırop düzenini sağlamak için birkaç püf noktasını bildikten sonrası kolay iş. Modayı yakından takip eden erkekler, aksesuar ve çeşitlilik konusunda daha geniş bir gardıroba sahip olduklarından gerçek manadaki gardıroplarından biraz sıkıntı yaşıyor olabilir. Dağınık bir insansanız işe ilk başlayacağınız nokta, çıkardığınız gibi dolaba tıkıştırmamak veya sandalye üzeri, kapı arkasına kıyafet yığmamak diyebiliriz. Bu kısmı halledebilirseniz, dolap düzenleme yöntemleri için püf noktalarına geçebiliriz.

Sınıflandırma Sistemi ile Çalışın

duzenli-erkek-gardirobu.jpg

Bunun için çok düzenli bir insan olmanıza gerek yok, kıyafet dolabı nasıl yerleştirilir bilmek yeterli. Renk renk model model ayırın demiyoruz ama pantolonlar bir yerde, şortlar bir yerde olursa kıyafet ararken dolabı talan etmeniz gerekmez.

Bol askı kullanarak gömleklerinizi tek tek asabilir ve bu sayede aradığınızı hem hızlı hem de kolay bulabilirsiniz. Elinizdeki askılarla yetinmek isterseniz de üst üste ikiden fazla gömlek asmayın ve uzun-kısa kol, günlük-iş gömlekleri gibi ayrımlarla asabilirsiniz.

Çoğu dolapta pantolon askılığı bulunur. Kumaş pantolonlarınız için bu askıları kullanabilir, kırışma ihtimali az olan Jean, keten türü pantolonları normal askılarda 2’li olarak asabilirsiniz.

Elinize Geleni Asın

erkek-gardirobu-nasil-olmali.jpg

Tişört ve kazakları genellikle katlı olarak raflara yerleştirilir. İnce askı kullanıldığında penye ve trikolarda sarkma ve deformasyon yaşamak mümkün. Üst parça kıyafetleri için olan askılardan alırsanız hem aradığınızı bulmanız kolaylaşır hem de kırışıklık derdinden kurtulursunuz. Yeterli askı alanınız yoksa da kırışmaması için katlarken ve yerleştirirken özenli olmak gerekir.

Küçük Parçaları Aradığınızda Bulunur Kılın

duzenli-erkek-gardirobu-icin-neler-yapmalijpg

İç çamaşırlarınızı türlerine göre çekmecelere yerleştirirseniz kolayca ulaşır ve tertipli bir görüntü yakalarsınız. Küçük çekmecelerde ayırım yapmak kolaydır. Ancak büyük tek bir çekmeceye iç çamaşırı, atlet, çorap birlikte sıralayacaksanız, dolap düzenleme aparatlarından edinebilirsiniz. Fazla çekmece alanınız yoksa eğer gardırop düzenleme sanatı vazgeçilmezi olan dekoratif dolap kutularından temin ederek küçük parça kıyafetlerinizi bunlarda tutabilirsiniz.

Benzer Yazilar

Sonbaharın Olmazsa Olmazı Fular

16 Bin Lira Ödül Veren Grip Oteli

Editor

Gülmek Hakkında Bunları Biliyor Musunuz

Editor

Bu Kavga Bitmez: Slip vs. Boxer

Ahmet DOĞDU

Toz Alkol Diye Bir Şey Var, Duydunuz Mu?

Ahmet DOĞDU

Sabah Koşusuna Çıkmayı Düşünenler için Tavsiyeler

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz