Image default
Garaj

Geçmişin İzlerini Taşıyan 10 Etkileyici Klasik Otomobil

Günümüzün teknolojisiyle artık hız hep ön plandadır. Bu arabada olsa bile yine de hız aranmaktadır. Bunun haricinde güvenlikli, farklı kullanıcı özellikleri vs. gibi ihtiyaçlarımızın da sağlamasını istemekteyiz. Önemli olan sadece ihtiyaçlarımızın karşılanması değil aynı zamanda gözümüze de tasarım anlamında güzel gelmesidir. Çünkü tasarım ilk olarak bir arabanın dikkatimizi çekmesini sağlayan nedenlerinden biridir. Fakat bunların haricinde teknoloji her ne kadar gelişse de klasik otomobillerden vazgeçmeyen bir kitle de mevcuttur. Bu sebeple özellikle klasik otomobil fuarları yapılmakta ve alıcılara sunulmaktadır. Dikkat çeken bir sürü arabanın yanı sıra bu konuda oldukça deneyimli arabayı sesinden bile tanıyan kişilerin hala mevcut olduğunu görmek oldukça şaşırtıcı karşılanmaktadır. Fuarlar haricin de de klasik araba tutkunları özellikle belirli dönemlerde kendileri toplanarak geziler düzenlemektedirler. Bunun ile ilgili birçok blog ve internet üzerinde site bulunmaktadır.

1947 model Austin A40 Devon bu klasik arabaların başında gelmektedir. C segmentinde olan bu araç 40 HP beygir gücüne sahiptir. Vites sayısı 4’dür. Bagaj hacmi 210 lt olarak bilinmekte ve arabanın boş ağırlığı 1020 kg olarak bilinmektedir. Yakıt tüketimi ortalama olarak 10,5 lt olarak bilinmekte ve motor türü benzinlidir.

1963 model PORSCHE 901 klasik arabalar serisinin spor arabalarındandır. S Segmentine sahip olan bu arabanın beygir gücü 128 HP olarak bilinmekte ve vites sayısı 5 ileri olarak bilinmektedir. Ağırlığı diğer klasik otomobillere göre daha azdır. Benzinlidir.

1949 Delahaye 148 berline klasik arabaların babaları arasında yer almaktadır. F segmentinde olan bu otomobil 4 ileri vitese sahip ve 89 HP beygir gücünü içermektedir. Diğer modellere göre sedan karoser tipine sahip olan bu klasik arabanın 100 lt yakıt deposu vardır. Yakıt tüketimi isse diğerlerinden biraz daha fazla olarak 16 lt olarak bilinmektedir. Benzinli olan bu araç arkadan çekişli bir modeldir.

1971 Chevrolet Impala klasik modeller arasında en çok bilinen klasik araba olarak bilinmektedir.  3 ileri vitese sahip olan bu araç benzinlidir. Boş ağırlığı 1754 kg olarak yer tutuculuğu oldukça iyidir.

Benzer Yazilar

Yeni BMW X7 Özellikleri ve Fiyatı

Editor

ATV Motor Alırken Bilinmesi Gereken 7 Şey

Editor

Yeni Renault TALİSMAN

Editor

2013 Ford Shelby GT500

Ahmet DOĞDU

AUDI TRIMARAN Yat

Ahmet DOĞDU

Dünyanın En Hızlı 10 Arabası

Editor