Image default
Erkek Moda

Giyinmede Doğru Renk Seçimi

Giyinmek kadın erkek fark etmeksizin herkesin üzerinde dikkatle durduğu bir konu. Özellikle kıyafetlerde renk seçimi  doğru kombin ve kıyafeti kendine yakıştırmak açısından oldukça önemlidir. Kadınlar kadar erkeklerinde kıyafetlerde renk uyumuna dikkat ettiği bilinmektedir. Kime hangi renk kıyafet yakışır hususuna gelinecek olursa öncelikle cilt alt tonunu bilmek gerekir. Cilt alt tonuna uygun renkler tercih etmek hem sizi daha şık gösterecek hem de kıyafetle uyumunuzu bütün hale getirecektir.

Ten Rengini Ortaya Çıkaran Kıyafet Seçimi

Cilt alt tonundan sonra dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise ten rengidir.
Ten rengine göre giyinildiğinde hem kıyafet kendisini gösterecek hem de siz kıyafetinizle uyum içerisinde olacaksınız. Açık ten rengine sahip olan beylerin dolaplarında daha sıcak tonlara yer vermesi uygun olacaktır. Lacivert, bordo, yeşil gibi renkler açık tene sahip beyler için idealdir.

Anahtar Parçalarda Kilit Renkleri Tercih Edin

Açık ten rengine sahip olupta bej, beyaz, taba gibi natürel tonlara yer vermek sizi daha soluk ve silik gösterecektir. Renklerin yanı sıra giyiminizde bütünlük ve renkler arasında geçişe de dikkat edilmesi gerekmektedir. Kime hangi renk kıyafet yakışır sorunsalında sırada koyu tene göre giyim önerileri var. Koyu tene sahip yani esmer olan erkekler giyinme konusunda şanslı grupta yer almaktadır çünkü hemen hemen her rengi rahatlıkla taşırlar. Dikkatleri üzerine çekmek için önemli parçalarında, zümrüt yeşili, saks mavisi gibi renkleri kullanmak özel zamanlar için ipucu niteliğindedir.

Teninizle Aynı Tonlardan Uzak Durun

Buğday tenli erkekler ise kime hangi renk kıyafet yakışır konusunda sırada olan bir diğer gruptur. Genellikle nötr tonlar buğday tenli erkekler için idealdir. Bej, beyaz, mor alt tonlu renkler dolaplarda yer verilmesi gereken renklerken, ten rengiyle aynı tonlardaki hardal, kahvrengi uzak durulması gereken renklerdir.

Benzer Yazilar

Son Dönemin En Popüler Saat Modelleri

Ahmet DOĞDU

Uzun Saçlı Erkekler İçin Bakım Önerileri

Editor

Yazın Olmazsa Olmazı Şort Modelleri

Editor

Erkeklerde Yeni Trend Spor Giyim

Ahmet DOĞDU

Erkek Deri Eldiven Modelleri

Ahmet DOĞDU

Erkekleri Daha Seksi Gösteren Aksesuarlar