19.4 C
Istanbul, TR
Cumartesi, Haz 22, 2019
Erkek Moda

Gömlek Nasıl Seçilir?

Erkeklerin en önemli kıyafetlerinden biridir, gömlek. İster klasik ister spor giyinin gömlek mutlaka dolaplarınızda olmalıdır. Gömlek tercihi yaparken elbette gömleği nerede ve nasıl giyeceğiniz önemlidir. Gömlek seçimi hem size uygun hem de tarzınızı yansıtan gömlekler arasında olmalıdır. İlk önceliğimiz elbette bize yakışan gömleği bulmaktan geçiyor. Uygun ölçü ve sevdiğimiz renkteki gömlekler bizi mutlu edecektir. Ardında tarzımızı yansıtan modelleri ve desenleri bulsak iyi olur.

erkek-giyim

 Vücut ölçülerinize uygun bir gömlek bulduğunuzda onu hemen alır mısınız? Gömlek rengine, desenine ve elbette sizi doğru yansıtacak şık görüntüsüne dikkat etmeniz gerekir. Gömlek tercihi yaparken onu nerede ve nasıl giyeceğiniz çok önemlidir. Eğer iş hayatınızda kullanıyorsanız farklı modellere, günlük hayatınızda giyecekseniz ayrı ve özel günlerde, düğün ve partilerde giyecekseniz bambaşka modellerden seçim yapmanız gerekecektir. Gömlek seçimi yaparken çok beğendiğiniz bir gömleği bedeninize uygun olmadığı için almamazlık yapmayın. Belki bir terziye götürürseniz onu size uygun hale getirebilir.erkek-modasi-3

Gömleğin yakası çok dar olmamalıdır. Yakasına işaret parmaklarınızı koyduğunuzda rahatça içerisinde gezdirmeniz yeterlidir. Her gömlekte olan omuz kesimi omzunuzla uyumlu olmalı. Omuz çizgisi omuz kemiğinizle aynı hizada olduğunda hem gömleğin bedeni size olmuş demektir hem de kol boyu eşittir demektir. Gömleğinizin çok fazla bolluk yapmaması gerekir. Zayıfsanız sizi saran gömlekler daha doğru tercih olacaktır. Kilonuz varsa bile sırt ve göbek bölgesinde aşırı bolluğun kalmamasına dikkat edin. Kol boyuna dikkat edin. Gömleği giydikten sonra kolunuzu ilkokulda sıraya girer gibi uzatın. Bileğinizin tamamı görülmemeli.

Gömlek seçimi için giyeceğiniz yer de çok önemlidir. İş hayatında kullanıyorsanız çok kaliteli gömlekler almayın. Pantolonunuza doldurduğunuzda boyu pantolonunuzun fermuara kadar uzanmalıdır. Gömlek tercihi yaparken ve sizi yansıtan bir gömlek alırken mutlaka üzerinizde deneyin.

 

Benzer Yazilar

2016 Trençkot Modası

Editor

Çiçek Desenli Ceketlerle Fark Katın

Editor

Etkileyici Kot Gömlek Kombinleri

Editor

Kış Modası: Soğuktan Korunmanın Stil Rehberi

Erkek Moda

SİYAH BEYAZ ŞIKLIĞI NASIL SAĞLANIR

Ahmet DOĞDU

Tarzıyla Kızların Gönlüne Taht Kuran Futbolcular

Editor